HaberlerGündemDiyanet İşleri Başkanı Erbaş İslami İlimler Fakültesi’ni ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş İslami İlimler Fakültesi’ni ziyaret etti

Batman temasları kapsamında Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Suzan'ı ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ayrıca Batman’da yapımı devam eden camilerde incelemelerde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş İslami İlimler Fakültesi’ni ziyaret etti

Ziyarette Suzan’ın Berat Gecesini tebrik eden Başkan Erbaş, “Gençlerimizi en güzel bir şekilde yetiştirmek nasip olur inşallah. Çünkü üniversiteler şehrin ilim, eğitim merkezleri. Cehaletin ortadan kaldırılmasında üniversiteler önemli bir vasıtadır. Bu vasıtayı en güzel şekilde kullanmak inşallah nasip olur. Allah yar ve yardımcınız olsun.” dedi.

Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Suzan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Erbaş’a fakülte hakkında bilgi verdi.

Başkan Erbaş, fakültenin toplantı salonunda fakültede görev yapan akademik personelle bir araya geldi ve ardından yapımı devam eden Üniversite Camii’nde incelemelerde bulundu.  

Başkan Erbaş ayrıca Batman Valisi Hulusi Şahin'le birlikte yapımı devam eden Necat Nasıroğlu Esentepede Camii ve Külliyesi’nde incelemelerde bulundu, yetkililerden külliye hakkında bilgi aldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER