HaberlerGündemDiyanet İşleri Başkanı Erbaş İslami İlimler Fakültesi’ni ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş İslami İlimler Fakültesi’ni ziyaret etti

Batman temasları kapsamında Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Suzan'ı ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ayrıca Batman’da yapımı devam eden camilerde incelemelerde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş İslami İlimler Fakültesi’ni ziyaret etti

Ziyarette Suzan’ın Berat Gecesini tebrik eden Başkan Erbaş, “Gençlerimizi en güzel bir şekilde yetiştirmek nasip olur inşallah. Çünkü üniversiteler şehrin ilim, eğitim merkezleri. Cehaletin ortadan kaldırılmasında üniversiteler önemli bir vasıtadır. Bu vasıtayı en güzel şekilde kullanmak inşallah nasip olur. Allah yar ve yardımcınız olsun.” dedi.

Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Suzan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Erbaş’a fakülte hakkında bilgi verdi.

Başkan Erbaş, fakültenin toplantı salonunda fakültede görev yapan akademik personelle bir araya geldi ve ardından yapımı devam eden Üniversite Camii’nde incelemelerde bulundu.  

Başkan Erbaş ayrıca Batman Valisi Hulusi Şahin'le birlikte yapımı devam eden Necat Nasıroğlu Esentepede Camii ve Külliyesi’nde incelemelerde bulundu, yetkililerden külliye hakkında bilgi aldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER