HaberlerGündemDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Hacı Bayram Camii’nde dua programına katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Hacı Bayram Camii’nde dua programına katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, salgın ve doğal afetlerde hayatını kaybedenler ile tedavileri devam edenler için dua etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Hacı Bayram Camii’nde dua programına katıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı, salgın hastalıkta ve doğal afetlerde hayatını kaybedenler ile tedavileri devam eden vatandaşlar için yatsı namazı sonrası dua programı düzenledi.

Hacı Bayram Camii’nde gerçekleştirilen programda, duayı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından yaptığı duada şu ifadelere yer verdi:

“İlâhî Ya Rabbi, şüphesiz Sen her şeyi en iyi bilensin. Zor günlerden geçiyoruz. Salgınlarla ve afetlerle mücadele ediyoruz.  Gönüllerimizi ve ellerimizi açtık Sana yalvarıyoruz; Rahmetini, bereketini, lütfunu, keremini, inayetini istiyoruz. Lütfeyle Allah’ım!

Bütün dünyayı etkileyen salgın hastalıktan, her türlü afetten, depremden, selden, kıtlık ve kuraklıktan cümlemizi muhafaza eyle Ya Rabbi!

Musibetler karşısında bilincimizi ve direncimizi artır, bizlere sabır ve metanet ihsan eyle Ya Rabbi!

İnsanlığın sıhhat ve selameti için çalışan kullarını muvaffak eyle Ya Rabbi!

Afetlerde yardıma koşan, bir can kurtarmak için gece-gündüz çalışan kardeşlerimizden razı ol ve onlara yardım eyle Allah’ım!

Dualarımıza icabet eden kardeşlerimizden ve bütün ümmet-i Muhammed’den, hasta olanlara acil şifa, derdi olanlara acil deva, borcu, sıkıntısı ve kederi olanlara kolaylıklar ihsan eyle Ya Rabbi!

İlahi Ya Rabbi, içinden geçtiğimiz şu zor zamanlarda, başta sağlık görevlilerimiz olmak üzere, gece-gündüz demeden bütün imkân ve gayretleriyle insanlığa iyilik yolunda çalışan kullarına yardım eyle, bu süreçte ahirete göç eden tüm kardeşlerimize rahmet eyle Allah’ım!

Ey sonsuz güç ve kudret sahibi olan Rabbimiz, şifa veren Şâfî ve koruyup gözeten Hafız ism-i celilin hürmetine, Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim hürmetine, Âlemlere Rahmet olarak gönderdiğin Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.s) hürmetine, görünür görünmez kaza, bela, felaket ve musibetlerden bizleri muhafaza eyle Allah’ım!

Bütün dünyayı etkileyen salgın hastalıktan, her türlü virüsten bizleri, aziz milletimizi, Ümmet-i Muhammed'i ve bütün insanlığı muhafaza eyle Allah’ım!

Ya Rab, yakalandığı hastalıklara karşı sabrı kuşanıp dua ve niyazda bulunarak şifaya kavuşan Hazreti Eyyûb aleyhi selamın duasıyla Sana yalvarıyoruz. Dünyayı kuşatan bu salgın hastalığa karşı bize merhametini ve şifanı lütfeyle Allah’ım!

Mazlumların umudu, gariplerin duası, kimsesizlerin kimsesi, mağdurların sığınağı olan cennet vatanımızı ve aziz milletimizi her türlü tehlikeden muhafaza eyle Allah’ım!

Bizlere Kur’an ve sünnet yolunda birlik, dirlik ve beraberlik nasip eyle. Birbirimize düşmekten, güç ve kuvvetimizi kaybetmekten bizleri muhafaza eyle Allah’ım!

Ya Rabb, İslam ümmetine, kendi üzerinde planlanan ihanetleri görecek basiret, fitneleri fark edecek feraset, düşmanla mücadele edecek cesaret nasip eyle Allah’ım!

Devletimizin bekası, milletimizin huzuru ve bütün insanlığın iyiliği için çalışan devlet adamlarımıza yardım eyle Ya Rabbi!

İlâhi Ya Rabbi, dünya imtihanımızı kolaylaştır, musibetler karşısında bilincimizi ve direncimizi artır, bizlere sabır ve metanet ihsan eyle Allah’ım!

Kaffe-i ehl-i îman ve ehl-i İslam ervahı için, ümmet-i Muhammed’in sıhhat ve selameti için, hayırların fethi, şerlerin defi için, insanlığın hayrına hizmet sunan tüm kardeşlerimizin güç ve kuvvet bulması için, hastalarımıza şifa, her derdimize deva olması için, yaşadığımız büyük salgından ve her türlü afetten tez zamanda kurtulmamız için, susuzluktan, kuraklıktan kurtulmak, bereket getiren yağmurlara kavuşmak için, bilhassa Allah rızası için el-Fatiha.”

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER