HaberlerGündemDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Batman’da

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Batman’da

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere Batman’a geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Batman’da

Prof. Dr. Ali Erbaş, Batman Valiliğine geçerek burada Vali Hulusi Şahin’i makamında ziyaret etti. Ali Erbaş, hatıra defterine imza attıktan sonra ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Batman’ın bölgenin en güzel, manevi kalkınmada diğer şehirlere büyük örneklik teşvik ettiğini belirten Erbaş, ilde bir dizi program tertip edeceklerini söyledi.

Erbaş “Ülkemizin en güzel bölgelerinden ve en güzel şehirlerinden olan, maddi ve manevi kalkınmanın en büyük örneklerinden birisi olan Batman şehrinde olma memnuniyetini özellikle ifade etmek istiyorum. Berat Gecesi münasebetiyle inşallah mevlit programını Batman’da yapacağız. Bu vesile ile buradayız. Bu vesile ile valiliğimizi ziyaret ettik. İnşallah din görevlilerimizle salgın dolayısıyla tedbirlere uyarak bazı istişarelerde bulunacağız. Berat gecesi ile ilgili de hazırlıklarımızı yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın, Korkut Özal Camii’nde cuma namazını kıldırıp hutbe irad edeceği ayrıca, cumartesi günü Mehmet Emin Terece Camii’nde gerçekleştirilecek olan 'Berat Kandili Programı'na katılacağı bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER