HaberlerGündemDİSKİ, donan şebekelere müdahale etti

DİSKİ, donan şebekelere müdahale etti

​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, yoğun kar yağışı ve aşırı soğuklardan dolayı kırsal alanın içme suyu ihtiyacını karşılayan şebekelerde meydana gelen donma ile yaşanan arızalara müdahalede bulundu.

DİSKİ, donan şebekelere müdahale etti

Kent genelinde etkili olan kar yağışının ardından içme suyu şebekelerinde donma ve arızalar meydana geldi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresine bağlı ekipler, gece geç saatlere kadar sürdürdükleri çalışmalar neticesinde donan su gözelerini tekrar kullanıma açarken mevcut içme suyu hatlarında yaşanan arızaları giderdi.

Ekipler, terfi istasyonları ve içme suyu depolarında bulunan mekanik malzemelerin donmaması için ısıtma sistemleri kuran ekipler olası olumsuzluklara karşı da tedbirini aldı.

Kar yağışıyla birlikte tüm ekiplerin teyakkuz da olduğunu ve ihtiyaç duyulan alanlarda çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, "Gece-gündüz demeden, kent merkezi-kırsal ayrımı gözetmeksizin her yere hizmetlerin ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm ekiplerimiz, araçlarımızla sahada tam kadro görev yaparak kar ve soğuk havayla mücadele ediyoruz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER