HaberlerGündemDİSKİ, donan şebekelere müdahale etti

DİSKİ, donan şebekelere müdahale etti

​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, yoğun kar yağışı ve aşırı soğuklardan dolayı kırsal alanın içme suyu ihtiyacını karşılayan şebekelerde meydana gelen donma ile yaşanan arızalara müdahalede bulundu.

DİSKİ, donan şebekelere müdahale etti

Kent genelinde etkili olan kar yağışının ardından içme suyu şebekelerinde donma ve arızalar meydana geldi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresine bağlı ekipler, gece geç saatlere kadar sürdürdükleri çalışmalar neticesinde donan su gözelerini tekrar kullanıma açarken mevcut içme suyu hatlarında yaşanan arızaları giderdi.

Ekipler, terfi istasyonları ve içme suyu depolarında bulunan mekanik malzemelerin donmaması için ısıtma sistemleri kuran ekipler olası olumsuzluklara karşı da tedbirini aldı.

Kar yağışıyla birlikte tüm ekiplerin teyakkuz da olduğunu ve ihtiyaç duyulan alanlarda çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, "Gece-gündüz demeden, kent merkezi-kırsal ayrımı gözetmeksizin her yere hizmetlerin ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm ekiplerimiz, araçlarımızla sahada tam kadro görev yaparak kar ve soğuk havayla mücadele ediyoruz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Cizre Kızılay gönüllülerinden sağlık çalışanlarına teşekkür ziyaretiCizre Kızılay gönüllülerinden sağlık çalışanlarına teşekkür ziyaretiİkinci el araç piyasasının hareketlenmesini bekliyorlarİkinci el araç piyasasının hareketlenmesini bekliyorlarVan’da tüm etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandıVan’da tüm etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandıCizre’de 400 öğrenci kapasiteli yatılı Kur’an kursunun temeli atıldıCizre’de 400 öğrenci kapasiteli yatılı Kur’an kursunun temeli atıldıHAK-İŞ yeni anayasa çalışmalarına destek vereceklerini açıkladıHAK-İŞ yeni anayasa çalışmalarına destek vereceklerini açıkladı
SIRADAKİ HABER