HaberlerGündemDışişlerinden İstanbul'da hayatını kaybeden Mali Eski Cumhurbaşkanı için taziye mesajı

Dışişlerinden İstanbul'da hayatını kaybeden Mali Eski Cumhurbaşkanı için taziye mesajı

​Mali Eski Cumhurbaşkanı Amadou Toumani Touré, tedavi görmekte olduğu İstanbul’da hayatını kaybetti.

Dışişlerinden İstanbul'da hayatını kaybeden Mali Eski Cumhurbaşkanı için taziye mesajı

Dışişleri Bakanlığı, Mali Eski Cumhurbaşkanı Amadou Toumani Touré’nin Türkiye'de vefatına ilişkin bir taziye mesajı yayımladı.

Mesajda, "2002-2012 yılları arasında görevde bulunan Mali Eski Cumhurbaşkanı Amadou Toumani Touré’nin 10 Kasım 2020 tarihinde, tedavi görmekte olduğu İstanbul’da hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir.

Merhuma Allah’tan rahmet diliyor, ailesi ile yakınlarına sabır, dost ve kardeş Mali halkına en içten taziyelerimizi sunuyoruz." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Muş'ta 3,7 büyüklüğünde depremMuş'ta 3,7 büyüklüğünde depremBakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye: "İslam karşıtlığıyla topyekûn mücadele etmeliyiz"Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye: "İslam karşıtlığıyla topyekûn mücadele etmeliyiz"BM İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi İstanbul'da ofis açacakBM İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi İstanbul'da ofis açacakMeteorolojiden kuvvetli buzlanma don ve çığ tehlikesi uyarısıMeteorolojiden kuvvetli buzlanma don ve çığ tehlikesi uyarısıDışişleri Bakanlığından "Dostluk" anlaşması açıklamasıDışişleri Bakanlığından "Dostluk" anlaşması açıklaması
SIRADAKİ HABER