HaberlerGündemDışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınama

Dışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınama

Dışişleri Bakanlığı, darbe karşıtı gösterilerde bulunan sivil halka yönelik Myanmar polisinin saldırısını kınadı. Şiddetin durdurulması çağrısında bulundu.

Dışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınama

Myanmar’da 1 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen askeri darbe sonrasında ülkedeki istikrarın giderek bozulmasını kaygıyla gözlemlendiği belirtilen açıklamada, göstericilere karşı uygulanan şiddetin durdurulması çağrısında bulunuldu.

Açıklamada "Bugün güvenlik güçlerinin barışçıl gösteriler düzenleyen sivil halka karşı uyguladığı ve çok sayıda sivilin yaşamını yitirmesine yol açan orantısız güç kullanımını şiddetle kınıyoruz. Ülkede barış ve istikrarın sağlanması için demokrasinin yeniden tesisine yönelik adımların bir an önce atılması ve barışçıl göstericilere karşı uygulanan şiddetin derhal durdurulması çağrısında bulunuyoruz." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER