HaberlerGündemDışişleri Bakanlığından Bağdat'taki saldırıya tepki

Dışişleri Bakanlığından Bağdat'taki saldırıya tepki

Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın başkenti Bağdat'ta 2 canlı bomba tarafından düzenlenen saldırıyı kınadı.

Dışişleri Bakanlığından Bağdat'taki saldırıya tepki

Dışişleri Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, Irak’ın başkenti Bağdat’ta bir pazar yerinde bugün düzenlenen canlı bomba saldırısında çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu üzüntüyle öğrendiklerini belirtti.

Açıklamada, "Bu menfur terör saldırısını en güçlü ifadelerle kınıyor, bu vesileyle, terörle mücadelede dost ve komşumuz Irak’ın yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Hain saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, kardeş Irak halkına ve Hükümetine başsağlığı diliyoruz." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Batman Üniversitesi’nde tekstil bölümü açılması talebiBatman Üniversitesi’nde tekstil bölümü açılması talebiSınır hattında 1'i DAİŞ mensubu 11 kişi yakalandıSınır hattında 1'i DAİŞ mensubu 11 kişi yakalandıBatman’da Covid-19 ile mücadelede denetimler devam edecekBatman’da Covid-19 ile mücadelede denetimler devam edecekİstanbul barajlarındaki doluluk oranı üçe katlandıİstanbul barajlarındaki doluluk oranı üçe katlandıBingöl'de 4 büyüklüğünde depremBingöl'de 4 büyüklüğünde deprem
SIRADAKİ HABER