HaberlerGündemDışişleri Bakanlığından Bağdat'taki saldırıya tepki

Dışişleri Bakanlığından Bağdat'taki saldırıya tepki

Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın başkenti Bağdat'ta 2 canlı bomba tarafından düzenlenen saldırıyı kınadı.

Dışişleri Bakanlığından Bağdat'taki saldırıya tepki

Dışişleri Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, Irak’ın başkenti Bağdat’ta bir pazar yerinde bugün düzenlenen canlı bomba saldırısında çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu üzüntüyle öğrendiklerini belirtti.

Açıklamada, "Bu menfur terör saldırısını en güçlü ifadelerle kınıyor, bu vesileyle, terörle mücadelede dost ve komşumuz Irak’ın yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Hain saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, kardeş Irak halkına ve Hükümetine başsağlığı diliyoruz." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER