HaberlerGündemDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu ile İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif arasında gerçekleşen görüşmede, son zamanlarda yaşanan yanlış anlaşılmaların giderildiği ve iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinin öneminin vurgulandığı belirtildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif telefonda görüştü

İkilinin görüşmesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bakü'deki konuşmasında okuduğu şiire yönelik İran'ın tepkisi ele alındı. Çavuşoğlu, İranlı mevkidaşına, söz konusu şiirin Karabağ ile ilgili olduğuna ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında İran'ı ima etmediğine dikkati çekti.

Zarif de bu görüşmede iki ülke arasındaki dostane ilişkilerin önemine vurgu yaparak ikili ilişkilerin karşılıklı güven bağlamında geliştirilmesini temenni etti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER