HaberlerGündemDışişleri, ABD ve Rusya'nın "Yeni START"ı 5 yıl süreyle uzatmaları memnuniyet verici

Dışişleri, ABD ve Rusya'nın "Yeni START"ı 5 yıl süreyle uzatmaları memnuniyet verici

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Dışişleri Bakanlığından Rusya ve ABD tarafından imzalanan anlaşması hakkında açıklama geldi.

Dışişleri, ABD ve Rusya'nın "Yeni START"ı 5 yıl süreyle uzatmaları memnuniyet verici

5 Şubat tarihinde sona erecek "New START"ın 5 yıl süreyle uzatılmasının memnuniyet verici olduğunu kaydeden Hami Aksoy, bu kararı desteklediklerini belirtti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy yaptığı açıklamda, "ABD ve RF'nin, 5 Şubat 2021'de sona erecek olan Yeni START'ın beş yıl süreyle uzatılmasına ilişkin kararını memnuniyetle karşılıyor ve destekliyoruz. ABD ve RF'nin nükleer güçlerini sınırlandıran Yeni START, iki ülke arasında stratejik istikrarı sağlayan yürürlükteki son antlaşma olması itibariyle küresel öneme sahiptir. Atılan bu önemli adımın silahların kontrolü rejiminin güçlendirilmesine ve küresel güvenliğe yönelik sınamalarla mücadeleye katkıda bulunmasını temenni ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER