HaberlerGündemDicle Üniversitesi öğretim üyesinin çalışması Diyanet'in eğitim müfredatına alındı

Dicle Üniversitesi öğretim üyesinin çalışması Diyanet'in eğitim müfredatına alındı

​Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Davut Işıkdoğan'ın "Yetişkin Din Eğitiminde Mevlâna ve Mesnevi Kıssalarının Eğitsel Değeri" adlı çalışması Diyanet İşleri Başkanlığı'nın eğitim müfredatına dahil edildi.

Dicle Üniversitesi öğretim üyesinin çalışması Diyanet'in eğitim müfredatına alındı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kur'an kursu öğreticileri ve din görevlilerinin gelişim seminerlerinde okunup değerlendirilecek çalışmalar arasında Doç. Dr. Davut Işıkdoğan 'ın "Yetişkin Din Eğitiminde Mevlâna ve Mesnevi Kıssalarının Eğitsel Değeri" adlı eseri yer aldı.

İl ve ilçe müftülüklerine gönderilen resmi yazıda çalışmanın tüm öğretici ve din görevlileri tarafından okunarak müftülüklerin organizasyonuyla online eğitim ortamlarında değerlendirilmesi önerildi. 

Kıssa tekniğinin din eğitiminde kullanımını Mesnevi örneğinde ele alan çalışma, Uluslararası Mevlâna ve Mevlevilik Sempozyumunda sözlü bildiri olarak sunulmuş ve sempozyum kitabında yayınlanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Genç kız babası tarafından silahla vurularak öldürüldüGenç kız babası tarafından silahla vurularak öldürüldüSalgın balık fiyatlarını da etkilediSalgın balık fiyatlarını da etkilediHuzurevi sakinlerine yönelik manevi destek programı hazırlandıHuzurevi sakinlerine yönelik manevi destek programı hazırlandıSilahlı kavga güvenlik kamerasına yansıdı, 13 kişi gözaltına alındıSilahlı kavga güvenlik kamerasına yansıdı, 13 kişi gözaltına alındıMilli Güvenlik Kurulu (MGK) Nedir? Milli Güvelik Kurulu üyeleri kimlerden oluşur?Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Nedir? Milli Güvelik Kurulu üyeleri kimlerden oluşur?
SIRADAKİ HABER