HaberlerGündemDev denizanaları bu kez boğazda görüldü

Dev denizanaları bu kez boğazda görüldü

Geçtiğimiz günlerde Avcılar Ambarlı sahili ile Küçükçekmece sahiline vuran binlerce dev denizanası bu kez boğazda görüldü.

Dev denizanaları bu kez boğazda görüldü

Beşiktaş sahilinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün hemen altında bulunan Büyük Mecidiye Camiinin (Ortaköy Camii) hemen yanı başında çok sayıda irili ufaklı denizanasının kıyıya vurdu.

Avcılar sahiline geçtiğimiz haftadan itibaren dev denizanaları vurmuştu. Ağırlıkları yaklaşık bir kilogramı bulan denizanalarını toplamak için İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin çalışması tamamlandı. Görevlilerin 3 gün boyunca 20'şer kiloluk 500 torbada yaklaşık 10 ton denizanasını topladıkları öğrenildi.

Dev denizanaları bu kez boğazda görüldü

Görünümleriyle mantara benzeyen dev denizanalarını gören vatandaşlar da şaşkınlıklarını gizleyemeyerek yaşananları görüntülemek için cep telefonlarına sarıldılar. Birkaç gündür sahilde görülen denizanaları su yüzeyinde kirli bir görüntü oluşmasına sebep oluyor.

Daha önce Avcılar ve Küçükçekmece sahilinde görülen denizanaları ile ilgili açıklama yağan uzmanlar, yaşananların küresel ısınma ve denizde oluşan lodos sebebiyle meydana geldiğini dile getirmişlerdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER