HaberlerGündemDev denizanaları bu kez boğazda görüldü

Dev denizanaları bu kez boğazda görüldü

Geçtiğimiz günlerde Avcılar Ambarlı sahili ile Küçükçekmece sahiline vuran binlerce dev denizanası bu kez boğazda görüldü.

Dev denizanaları bu kez boğazda görüldü

Beşiktaş sahilinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün hemen altında bulunan Büyük Mecidiye Camiinin (Ortaköy Camii) hemen yanı başında çok sayıda irili ufaklı denizanasının kıyıya vurdu.

Avcılar sahiline geçtiğimiz haftadan itibaren dev denizanaları vurmuştu. Ağırlıkları yaklaşık bir kilogramı bulan denizanalarını toplamak için İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin çalışması tamamlandı. Görevlilerin 3 gün boyunca 20'şer kiloluk 500 torbada yaklaşık 10 ton denizanasını topladıkları öğrenildi.

Dev denizanaları bu kez boğazda görüldü

Görünümleriyle mantara benzeyen dev denizanalarını gören vatandaşlar da şaşkınlıklarını gizleyemeyerek yaşananları görüntülemek için cep telefonlarına sarıldılar. Birkaç gündür sahilde görülen denizanaları su yüzeyinde kirli bir görüntü oluşmasına sebep oluyor.

Daha önce Avcılar ve Küçükçekmece sahilinde görülen denizanaları ile ilgili açıklama yağan uzmanlar, yaşananların küresel ısınma ve denizde oluşan lodos sebebiyle meydana geldiğini dile getirmişlerdi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER