HaberlerGündemDev denizanaları bu kez boğazda görüldü

Dev denizanaları bu kez boğazda görüldü

Geçtiğimiz günlerde Avcılar Ambarlı sahili ile Küçükçekmece sahiline vuran binlerce dev denizanası bu kez boğazda görüldü.

Dev denizanaları bu kez boğazda görüldü

Beşiktaş sahilinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün hemen altında bulunan Büyük Mecidiye Camiinin (Ortaköy Camii) hemen yanı başında çok sayıda irili ufaklı denizanasının kıyıya vurdu.

Avcılar sahiline geçtiğimiz haftadan itibaren dev denizanaları vurmuştu. Ağırlıkları yaklaşık bir kilogramı bulan denizanalarını toplamak için İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin çalışması tamamlandı. Görevlilerin 3 gün boyunca 20'şer kiloluk 500 torbada yaklaşık 10 ton denizanasını topladıkları öğrenildi.

Dev denizanaları bu kez boğazda görüldü

Görünümleriyle mantara benzeyen dev denizanalarını gören vatandaşlar da şaşkınlıklarını gizleyemeyerek yaşananları görüntülemek için cep telefonlarına sarıldılar. Birkaç gündür sahilde görülen denizanaları su yüzeyinde kirli bir görüntü oluşmasına sebep oluyor.

Daha önce Avcılar ve Küçükçekmece sahilinde görülen denizanaları ile ilgili açıklama yağan uzmanlar, yaşananların küresel ısınma ve denizde oluşan lodos sebebiyle meydana geldiğini dile getirmişlerdi.

İLGİLİ HABERLER

Bitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiBitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul ettiDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıSokağa çıkma kısıtlaması başladıSokağa çıkma kısıtlaması başladı
SIRADAKİ HABER