HaberlerGündem'Dershaneler kötü alışkanlıkların yolunu kapatıyor'

'Dershaneler kötü alışkanlıkların yolunu kapatıyor'

Kırıkkale Diyanet Mensupları Derneği (KIDİMDER) Başkanı Necati Karakuş, dershanelerin kötü alışkanlıkların yolunu kapattığını söyledi. Dershanelerin aileler tarafından öğrencilerin boş vakitlerinin değerlendirildiği kurumlar olduğunu ifade eden Karakuş, “Öğrenciler boş zamanlarında internet kafeler yerine dershanelere giderek, hem takviye eğitim alıyorlar hem de enerjilerini hayırlı ve yararlı işl

'Dershaneler kötü alışkanlıkların yolunu kapatıyor'
Kırıkkale Diyanet Mensupları Derneği (KIDİMDER) Başkanı Necati Karakuş, dershanelerin kötü alışkanlıkların yolunu kapattığını söyledi.

Dershanelerin aileler tarafından öğrencilerin boş vakitlerinin değerlendirildiği kurumlar olduğunu ifade eden Karakuş, “Öğrenciler boş zamanlarında internet kafeler yerine dershanelere giderek, hem takviye eğitim alıyorlar hem de enerjilerini hayırlı ve yararlı işlere yöneltiyorlar. Bu şekilde vatana yararlı birey olarak yetişmeleri sağlanıyor.” dedi.

Bu kurumlarda milli, dini, ve ahlaki eğitimlerin verildiğini belirten Karakuş, “Dinimizin istediği model insan olma yolunda biz imamlara yardımcı olmaktadırlar. Dolayısıyla bu kurumların kapatılması her türlü zararın yanında milletimizin geleceğine de darbe vuracaktır. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı’nın bu kararı tekrar gözden geçirerek, öğrenci ve velilerinin seslerine kulak vermelerini bekliyoruz.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER