HaberlerGündemDepremin yıl döneminde hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okundu

Depremin yıl döneminde hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okundu

Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Malatya Valisi Aydın Baruş, Elâzığ Sivrice merkezli 6,8 büyüklüğünde meydana gelen depremde Doğanyol ilçesinde hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

Depremin yıl döneminde hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okundu

24 Ocak 2020'de merkez üssü Elâzığ Sivrice olan 6,8 büyüklüğündeki depremin üzerinden bir yıl geçti. Malatya’nın Doğanyol ilçesinde 4 kişi hayatını kaybetmişti. Depreminin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen yakınlarını kaybedenlerin acıları ilk günkü gibi tazeliğini koruyor.

Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberlerindeki heyetle birlikte depremde Doğanyol ilçesinde hayatını kaybeden Gazel Say (32), Yusuf Ali Say (5), Ayşe Fatma Türkmen (72) ile Mustafa Kara’nın (39) ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. Taziye ziyaretlerinde İl Müftüsü Veysel Işıldar tarafından Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi. 

Malatya Valisi Aydın Baruş, depremin ilk anından itibaren her zaman ailelerin yanında olduklarını belirterek, ailelere başsağlığı diledi.

Milletvekili Çalık ise meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla devletin ilgili kurumlarının, depremin hemen ardından verdikleri desteklerle hem merkezde hem de kırsalda yaşayan vatandaşları yalnız bırakmadığını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

İstanbul Valisi Yerlikaya: Hedef mavi kategoriİstanbul Valisi Yerlikaya: Hedef mavi kategoriMalatya’da uyuşturucu hap ticaretinden 2 kişi tutuklandıMalatya’da uyuşturucu hap ticaretinden 2 kişi tutuklandıBakan Yardımcısı Yavuz, yurt dışındaki tarihi eserlerin getirilmesi için çalışıyoruzBakan Yardımcısı Yavuz, yurt dışındaki tarihi eserlerin getirilmesi için çalışıyoruz​Van’da AFAD gönüllülerine kimlikleri dağıtıldı​Van’da AFAD gönüllülerine kimlikleri dağıtıldıMalatya'da İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı gerçekleştirildiMalatya'da İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı gerçekleştirildi
SIRADAKİ HABER