HaberlerGündemDenizli Barosu Başkanı İlhan: Kurguyla yargı yapılamaz

Denizli Barosu Başkanı İlhan: Kurguyla yargı yapılamaz

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Hizmete Hareketi’ne karşı kumpas planlarıyla ilgili hukukun kurguyla yargı yapamayacağını söyledi. Baro olarak her şeye hukuk çerçevesinde baktıklarını ifade eden İlhan, “Ergenekon ve Balyoz davalarında, 'Ben bu davanın savcısıyım.' diyenler, bugün yargılamalardaki hukuksuzluğu kabul etmişler ancak kendi içlerinde çelişmeye devam etmişlerdir. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 'Balyoz Eylem Planı, bal gibi bir darbe teşebbüsüdür.

Denizli Barosu Başkanı İlhan: Kurguyla yargı yapılamaz
Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Hizmete Hareketi’ne karşı kumpas planlarıyla ilgili hukukun kurguyla yargı yapamayacağını söyledi. Baro olarak her şeye hukuk çerçevesinde baktıklarını ifade eden İlhan, “Ergenekon ve Balyoz davalarında, 'Ben bu davanın savcısıyım.' diyenler, bugün yargılamalardaki hukuksuzluğu kabul etmişler ancak kendi içlerinde çelişmeye devam etmişlerdir. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 'Balyoz Eylem Planı, bal gibi bir darbe teşebbüsüdür.' diyor. Kendi içlerinde de çelişiyorlar.” dedi.

Hükümetin "Böcek" operasyonunda ortada hukuka aykırılık olmadığı için tutuklama olmamasını yine hukuka yüklenerek bertaraf edilmeye çalıştığını savunan İlhan, “Hizmet Hareketi’nin hukuka aykırı bir şeyi varsa önce bunu bağımsız mahkemeler tarafından soruşturacak şekilde belgeleriyle ortaya çıkarıp algı yaratmadan, suçluluk algısı yaratmadan bu tespitin mahkemeler tarafından yapılmasını sağlamalıdır. Alanlarda konuşmakla bunların suçlu veya hukuka aykırı işlem yaptığını kimse kabul etmez. Hukuk zaman, kişi ve mekanla ilgilidir. Evrensel hukuk normlarında, bu üç temel unsur olamadan hiçbir şekilde kurgu yapılamaz. Yapılan kurgular, er geç birçok insanın hayatına mal olsa bile ortaya çıkar.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER