HaberlerGündemDeniz Sıcaklığı Arttı Palamut Kaçtı

Deniz Sıcaklığı Arttı Palamut Kaçtı

Batı Karadeniz'de, deniz sıcaklığının artmasının göçmen balıklardan palamutun soğuk sulara göç etmesine neden olduğu belirtildi.

Deniz Sıcaklığı Arttı Palamut Kaçtı
Batı Karadeniz'de, deniz sıcaklığının artmasının göçmen balıklardan palamutun soğuk sulara göç etmesine neden olduğu belirtildi.

Akçakoca'da balıkçılar günlerdir sabahın erken saatlerinde avlanmaya çıkmalarına rağmen elleri boş dönüyor.

Akçakoca Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, deniz sıcaklığının 24 derecede kalması nedeniyle palamut balığının soğuk sulara kaçtığını ve bu saatten sonra palamut balığı kıtlığı yaşanacağını belirtti.

Karakaş, geçen yıllarda bu zamanlarda deniz suyu sıcaklığının 21 derece olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Şu an deniz sıcaklığı 24 derece. Bir derece bile balık için önemlidir. Palamut balığı bu nedenle bizi terk edip gitti. Deniz sıcaklığı düşse bile bu yıl palamut balığı olmayacak. Zor bir yıl bizi bekliyor. Yanlış avlanma göç balıkları için geçerli palamut için geçerli değil, yerli balıklarımız hamsi, mezgit, barbunya için geçerli bunu da önemsemek gerekiyor."

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER