HaberlerGündemDeneyap atölyeleri, öğrencileri geleceğe hazırlayacak

Deneyap atölyeleri, öğrencileri geleceğe hazırlayacak

Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanında bağımsızlığını kazanması için hayata geçirdiği “Deneyap Teknoloji Atölyeleri Projesi” kapsamında açılan deneyap atölyelerinde öğrenciler, uzaktan eğitim alıyor.

Deneyap atölyeleri, öğrencileri geleceğe hazırlayacak

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Bilim Şahinbey ve deneyap atölyelerini gezerek tasarım atölyesinde el işi çalışması yaptı.

Kentteki deneyap atölyeleri ile ilgili bilgi veren Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi tarafından oluşturulan deneyap atölyelerinde gençlere teknolojik anlamda tüm imkanların sağlandığını ifade etti.

Tahmazoğlu, gelecek nesillerin bu atölyelerde yetiştirileceğini ve Şahinbey Belediyesi tarafından kendilerine her türlü imkanın sunulduğunu belirtti.

Deneyap atölyelerinde pandemi sürecinden dolayı eğitimlerin uzaktan devam ettiğini ifade eden Tahmazoğlu, “Açmış olduğumuz deneyap atölyemizde 150 öğrencimize haftalık doğa, teknoloji, matematik, tasarım, uzay ve havacılık alanlarında eğitimler veriyoruz. Amacımız; gençlerimizi teknoloji ile buluşturmak. Bu atölyelerde teknolojik anlamda merakı, ilgisi ve kabiliyeti olan gençlerimizi çok daha ileri noktalara taşımak. Şu an uzay ve teknoloji çağındayız. Gençlerimizi eğitmenlerimizle çağa hazırlamak için her türlü gayreti sarf ediyoruz. Pandemi sürecinin bitmesiyle birlikte bu atölyeler çok daha canlı ve hareketli bir şekilde devam edecek.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Akar Bağdat ve Erbil ziyaretlerini değerlendirdiBakan Akar Bağdat ve Erbil ziyaretlerini değerlendirdiCovid-19 kurallarına uymayan 177 kişiye para cezasıCovid-19 kurallarına uymayan 177 kişiye para cezasıEren-2 Lice Operasyonu başladıEren-2 Lice Operasyonu başladıKarda mahsur kalan hayvanlar kurtarıldıKarda mahsur kalan hayvanlar kurtarıldıKar yağışının ardından soğuk hava etkili olduKar yağışının ardından soğuk hava etkili oldu
SIRADAKİ HABER