HaberlerGündemDEGİAD: Türkiye, İsrail zulmüne tepkide Venezuela kadar olamıyor

DEGİAD: Türkiye, İsrail zulmüne tepkide Venezuela kadar olamıyor

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Yönetim Kurulu Bakanı Melek Sözkesen, İsrail’in zulmüne Türkiye’nin "ayıptır yapmayın"dan daha etkili bir ses veremediğini, Venezuela kadar olamamasının kendilerini üzdüğünü söyledi.

DEGİAD: Türkiye, İsrail zulmüne tepkide Venezuela kadar olamıyor
Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Yönetim Kurulu Bakanı Melek Sözkesen, İsrail’in zulmüne Türkiye’nin "ayıptır yapmayın"dan daha etkili bir ses veremediğini, Venezuela kadar olamamasının kendilerini üzdüğünü söyledi.

İsrail hükümetinin Batı’yı ve Amerika'yı arkasına alarak, Filistin halkını yok ettiğini ifade eden Sözkesen, yaptığı yazılı açıklamada dernek olarak insanlığa aykırı bu zulmü kınadıklarını bildirdi. İsrail hükümetinin terörist yaklaşımıyla bütün Musevilerin yüz karası olduğunu belirten Sözkesen, "İsrail, Yahudi soykırımından ders almamış ne yazıkki. Yahudi soykırımı ne kadar acıysa, bundan ibret alınmaması da, insanlık adına büyük bir kayıp. Öte yandan Almanya lideri Merkel'in İsrail'in Müslüman kıyımına ‘meşru müdafaa’ yaklaşımı da bir o kadar zalimce. Merkel'e meşru müdafaanın ancak ve ancak eşitler arasındaki mücadelede adlandırılacak bir durum olduğunu, birilerinin anlatması gerek. Bir İsrail askerinin yataktaki bebeyle savaşında bir meşruiyet aranmayacağını Merkel'e kim anlatacak ? Ülkesindeki İsrail karşıtı gösterilere yasak koyan Fransa'ya bu samimiyetsiz tutumunu kim haykıracak?" dedi.

'İŞE YARAR ‘ONE MİNUTE’ DEYİN'

İsrail katliamları sürerken Türk hükümetinin yapabildiği tek şeyin sözlü beyanatla kınamak olduğunu vurgulayan Sözkesen, şunları dile getirdi: "İsrail ise kınandığına alınıyor ve Türkiye'deki diplomatlarını hatta Yahudileri geri çağırıyor. Türkiye ‘ayıptır yapmayın’dan daha etkili bir ses veremiyor. Türkiye, Venezuela kadar olamıyor. Bu bizi üzüyor. Oysa İsrail Büyükelçisini çağırıp bir sıygaya çekmek, kulağını çekmek, diplomasi diliyle nota vermek, hatta göndermek, beraberinde ticari ilişkileri durdurmak, askıya almak, ekonomik ambargo yanı sıra askeri ambargo uygulamak, BM İnsan Hakları Komisyonu’na şikayette bulunmak, sesleri solukları kesilen Arap dünyasına ‘ne yapıyorsunuz’ diye haykırmak yani eylemli, hukuka ve insan haklarına uygun bir tutum sergileyerek, işe yarar ‘one minute’ demek zamanı geldi geçiyor."

İLGİLİ HABERLER

5N1K nedir? 5N1K tekniğinin anlamı ve açılımı, ve amacı nedir?5N1K nedir? 5N1K tekniğinin anlamı ve açılımı, ve amacı nedir?Eren-4 ve Eren-5 operasyonları başladıEren-4 ve Eren-5 operasyonları başladıKuraklık nedeniyle hububatta büyük verim kaybı yaşanabilirKuraklık nedeniyle hububatta büyük verim kaybı yaşanabilirBatman'da trafik kazası: 3 ağır yaralıBatman'da trafik kazası: 3 ağır yaralı6 ilde PKK operasyonu: 14 gözaltı kararı6 ilde PKK operasyonu: 14 gözaltı kararı
SIRADAKİ HABER