HaberlerGündemCumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Aygün Attar atandı

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Aygün Attar atandı

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Aygün Attar'ın atanmasına ilişkin karar Resmî Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Aygün Attar atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyeliğine Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanı Kararnamesi'nin 21'inci maddesi gereğince Prof. Dr. Aygün Attar atandı.

Aygün Attar kimdir?

Attar, 16 Nisan 1962'de Kubadlı/Azerbaycan'da dünyaya geldi. Bakü Devlet Üniversitesini1986'da bitiren Attar; 1994 yılında doçent, 2003 yılında ise profesör kadrosuna atandı.

2007 yılında göreve başladığı Giresun Üniversitesinde 2010 yılına kadar Rektör yardımcılığı yaptı. Attar, 28 Mart 2012 tarihinde dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.

Rusça, İngilizce ve Farsça dillerine hâkim olan Attar, evli ve üç çocuk annesidir.

İLGİLİ HABERLER

Balıkesir'de tefeci operasyonuBalıkesir'de tefeci operasyonuEksi 20 derecede meşaleli kayak gösterisiEksi 20 derecede meşaleli kayak gösterisiAdıyaman'da silah ticareti yapan bir kişi tutuklandıAdıyaman'da silah ticareti yapan bir kişi tutuklandıBakan Akar, Polonya Savunma Bakanı Blaszczak ile görüştüBakan Akar, Polonya Savunma Bakanı Blaszczak ile görüştüBatman Ticaret İl Müdürlüğünden Genel Kurul BilgilendirmesiBatman Ticaret İl Müdürlüğünden Genel Kurul Bilgilendirmesi
SIRADAKİ HABER