HaberlerGündemCumhurbaşkanı Erdoğan: Mart ayında kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mart ayında kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mart ayı başı itibariyle kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi, vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre; düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mart ayında kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu:

Erdoğan'ın öne çıkan açıklamalarından bazıları şöyle:

Gübre desteklerini yüzde yüz artışla iki katına çıkarıyoruz Buğday, arpa, çavdar yulaf gibi hububat ürünlerinde dekar başına desteği 8'den 16 liraya yükseltiyoruz.

"Kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz"

İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz.

Mart ayı başı itibariyle kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi, vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre; düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız.

Uzaktan eğitim ve restoranların durumu

Halen uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden öğrencilerimizin durumu, illerimizdeki vaka sayısına göre değerlendirilecektir.

Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır."

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır ÖNDER'den mescit karşıtlığına tepkiDiyarbakır ÖNDER'den mescit karşıtlığına tepkiDiyarbakır'da kaza: 5 ölü 3 yaralıDiyarbakır'da kaza: 5 ölü 3 yaralı​Türkiye'de 65 kişi daha Covid-19 nedeniyle öldü 11 bin 187 yeni vaka görüldü​Türkiye'de 65 kişi daha Covid-19 nedeniyle öldü 11 bin 187 yeni vaka görüldüGaziantep Valisi Gül “kontrollü normalleşme” denetimi yaptıGaziantep Valisi Gül “kontrollü normalleşme” denetimi yaptıMeteoroloji'den 19 il için uyarıMeteoroloji'den 19 il için uyarı
SIRADAKİ HABER