HaberlerGündemCumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ'da Hafız Nazırlı’nın cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ'da Hafız Nazırlı’nın cenaze törenine katıldı

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Elazığlı kanaat önderi Hafız Abdullah Nazırlı'nın Elazığ İzzetpaşa Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ'da Hafız Nazırlı’nın cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiye gelişinde merhum Nazırlı’nın yakınlarına taziyelerini iletti. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından cemaate seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Nazırlı’ya Allah’tan rahmet diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem konutlarının hak sahiplerine teslimi için Elazığ’a geldiğinde merhum Nazırlı’yı hastanede ziyaret ettiğini anımsatarak, "O gün bizlerden bir vasiyet olarak da kabul ettik, gerek fakirden, gerek Diyanet İşleri Başkanımızdan biz de tabii fevkalade bir durum olmadıktan sonra inşallah bizler bu görevi ifa edeceğiz, inşallah geleceğiz dedik. Rabbim bu fırsatı bizlere verdi, lütfetti ve elhamdülillah bugün Hakk’a uğurlama merasiminde biz de burada bulunuyoruz." dedi.

Merhum Nazırlı’nın binlerce hafız yetiştirdiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Kitabullahımızın korunmasına görevli olacak hafızları yetiştirmiş olması tabii her yiğidin kârı değil. Ve bunu az önce Asım kardeşimden dinliyorum, sabah namazından sonra başlar öğrenci yetiştirmeye, gün boyu bir taraftan sarf-nahiv dersleriyle, bir taraftan yaş itibariyle daha farklı olanları yetiştirmek suretiyle, akşam yatsıdan sonra tekrar aynı şekilde, yani durmak yok sürekli yetiştiriyor. Böyle bir görevi ifa etmek gerçekten çok çok büyük bir fazilet erbabının işiydi. Onun için Abdullah Nazırlı Hocam daha önceki dönemlerde evinde de ziyaretlerimizdeki hoş sohbetiyle hep kendisini dinledik ve eserlerinde de zaten bu hoş sohbet oluşunun da emarelerini hep gördük ve görüyoruz. Rabbim evlatlarıyla da bunun devamını inşallah nasip etsin; gerek kız evlatlarıyla, gerek erkek evlatlarıyla. Ve biz kendisinden hep hoşnut olduk.  İşte 106 yıllık ömür. Hastanedeki ziyaretimizde, hocamla beraber onu konuştuk; Allah’a hamdolsun bu ne hafıza, en ufak bir şöyle hafızada gerileme yok. Allah’ın ayetlerini 106 yılın sonunda hala nasıl koruyor ve o ayetleri nasıl okuyor ve bunları görünce bizim halimiz ne olacak diye de kendi kendimize sorduk."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Nazırlı’nın ruhu için dua etti ve Fatiha okudu, merhum Nazırlı’nın tabutuna da bir süre omuz vererek taşıdı. Cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum eşlik etti.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER