HaberlerGündemCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun "Gara" açıklamalarına tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun "Gara" açıklamalarına tepki

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na hitaben, "Bu şehitlerimizi yakından takip eden bizlere, nasıl ‘bunların sorumlusu Cumhurbaşkanı’dır diyorsun ya? Ve utanmadan sıkılmadan kalkıp Cumhurbaşkanı’na fatura kesmeye kalkıyorsun." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun "Gara" açıklamalarına tepki

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Ankara 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara İl Kongresi’nden, Ordu ve Şanlıurfa İl Kongrelerine de video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti.

Kongrelerde görev alacak teşkilat mensuplarını tebrik ederek, başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 72 il kongresini tamamladıklarını, 24 Şubat’ta İstanbul İl Kongresi’yle de bu işi sona erdireceklerini ve Mart sonunda gerçekleştirecekleri 7. Olağan Büyük Kongre’ye yoğunlaşacaklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK’nin 13 sivil vatandaşı katletmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaları eleştirerek, şöyle devam etti: "5 yıldır, 6 yıldır bu şehitlerimizi yakından takip eden bizlere, nasıl ‘bunların sorumlusu Cumhurbaşkanı’dır diyorsun ya? Sana Millî Savunma Bakanımı gönderiyorum, sana İçişleri Bakanımı gönderiyorum seni bilgilendirsinler diye, ya sen bunlara layık değilsin. Ve utanmadan sıkılmadan kalkıp Cumhurbaşkanı’na fatura kesmeye kalkıyorsun. Senin bu yaklaşımlarınla bu ülkede biz terörizmle mücadeleyi durdurmayacağız. Sen teröristlerle el ele, kol kola Ankara’dan İstanbul’a yürüyebilirsin ama biz teröristlere karşı Gara’da, Cudi’de, Tendürek’te, Beslerderesi’nde mücadelemizi sürdüreceğiz, sen de tribünlerden seyret. Biz bu yolda ‘ağlayarak teröristi sevindirmeyeceğim’ diyen şehit babalarının asaletiyle yürüyoruz. Biz bu yolda gecenin karanlığını dualarıyla aydınlatan pir-i fanilerimizin samimiyetiyle yürüyoruz. Biz bu yolda 15 Temmuz gecesi tanklara meydan okuyan kadınlarımızın dirayetiyle yürüyoruz. Sen 15 Temmuz gecesi tankların arasından korumalarla beraber Bakırköy Belediyesi’ne giden ürkek, korkak bir adamsın."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hırsları için Türkiye düşmanlarına el açan müstevlilere inat vakarlarından, onurlarından taviz vermediklerini, vermeyeceklerini vurgulayarak, "Bölücü örgütün yandaşlarına koltuk değnekliği yapanlara inat biz bu mücadeleyi milletimiz için milletimizle birlikte yürüyoruz. İttifak ortaklarını incitmemek için bölücü terör örgütünü kınayamayanlar bize insanlıktan bahsedemez." değerlendirmesinde bulundu.

"Siyaseti aziz milletimize hizmet etmek için yapıyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "PKK’nın Suriye uzantısını ‘terör örgütü olarak görmüyorum’ diyenler Bay Kemal ve yandaşlarıdır. Bize bunlar terörle mücadele dersi veremez. Masumların alçakça katledildiği 6-8 Ekim olaylarının faillerini yargıdan kaçırmak için Silivri önünde milletvekillerini ip gibi sıraya dizenler bize vicdandan söz edemez." diye ekledi.

"Biz siyaseti başkaları gibi ülke ve millet düşmanlarına şirinlik için değil can borcumuz olan aziz milletimize hizmet etmek için yapıyoruz" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her ne yapıyorsak bu uğurda özellikle yapıyor, gerektiğinde kendi istikbalimizi ve canımızı ortaya koymaktan da çekinmiyoruz. Kılıçdaroğlu ve şürekâsı bilsin ki; baş veririz, ama onlar gibi teröristler ve destekçileri karşısında baş eğmeyiz. Her karışında bir şehidin yattığı bu cennet vatanı canımız pahasına FETÖ’cü hainlere de, PKK’lı katillere de, DEAŞ’lı canilere de teslim etmedik, etmeyiz. Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık, biz bu yola tam bağımsız Türkiye idealiyle çıktık. Biz bu yola bölgesinde ve dünyada lider ülke hedefiyle çıktık. Bugünlere de birilerinin ihsanıyla değil DEAŞ’ından PKK’sına, FETÖ’sünden DHKP-C’sine kadar nice katil sürüleriyle mücadele ederek geldik. Ya sen önce teşkilatlarındaki DHKP-C’lileri temizle. Ey Kılıçdaroğlu, sen önce onları temizle."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terörün başını ezene, bu ülkede terör sorununu kökten çözene kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Sınırlarımız içinde ve dışında son teröristi de etkisiz hâle getirene dek operasyonlarımızı devam ettireceğiz" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların yarın idrak edilecek mübarek Regaip Kandili’ni tebrik ederek, "Mevla’dan bizi Recep ayına kavuşturduğu gibi mübarek Şaban ve Ramazan aylarına kavuşturmasını ve ardından da Ramazan Bayramı’yla müşerref olmayı bizlere nasip eylesin diyorum." duasında bulundu.

"Başörtüsüne serbestlik getirdiğimizde engellemek için Danıştay’a koşan siz değil miydiniz?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptıkları birçok hayırlı işte CHP’nin engellemesiyle karşılaştıklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz kamuda başörtüsüne serbestlik getirdiğimizde engellemek için Danıştay’a koşan siz değil miydiniz? Hatta üniversitelerde başörtüsü yasağı kalkmasın diye Anayasa Mahkemesi’ne başvuran bizzat sen değil miydin? Meslek liseleri ve imam hatiplere yönelik katsayı zulmüne sahip çıkanlar siz değil miydiniz? Daha bir yıl öncesine kadar şehir hastanelerimizi kötüleyenler siz değil miydiniz? Avrasya Tüneli’ne, asrın projesi Marmaray’a, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne, Osmangazi Köprüsü’ne karşı çıkanlar siz değil miydiniz? Ankara’da kendisinin de her gün kullandığı Malazgirt Bulvarı’na karşı çıkanlar siz değil miydiniz? Cumhurbaşkanlığı Külliyesine olmadık iftiraları atanlar siz değil miydiniz Bay Kemal? Yattın kalktın yattın kalktın Cumhurbaşkanlığı Külliyesiyle uğraştın, Danıştay’ın kararları ortaya olduğu hâlde Cumhurbaşkanlığı Külliyesiyle uğraştın. Gezi olayları sırasında vandallarla beraber İstanbul’u, Ankara’yı ateşe verenler, belediye otobüslerini yakanlar siz değil miydiniz? PYD’li teröristler tam 5 sene önce bugün Merasim Sokak’ta 28 vatandaşımızı şehit ederken vatanlarını savunuyorlar diyerek bu terör örgütünü aklamaya çalışanlar siz değil miydiniz? Türk ekonomisi krize girsin diye el ovuşturan, eline geçirdiği her fırsatı Türkiye’yi Batılı ülkelere şikâyet için kullanan siz değil miydiniz? Türkiye’yi darbe anayasasından kurtarmak için attığımız adımları sabote eden siz değil miydiniz?"

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER