HaberlerGündemCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefatı yıl dönümü dolayısıyla Kazım Karabekir'in bir portesini paylaşarak, "Bu portresinin hikayesini biliyor musunuz?" diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımı

Telegram hesabından paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"İstiklal Harbi'mizin kahramanlarından Kazım Karabekir Paşa, çocuklara karşı muazzam bir muhabbet besleyen, ailesiz kalmış yavrulara kol kanat geren, çok şefkatli bir devlet adamıydı. Anadolu'da 6 bin çocuğu himaye etmiş, onların her türlü masrafını üstlenmişti. Karabekir Paşa "yetimlerin babası"ydı.

Bu portre de Karabekir Paşa'nın Trabzon'da himayesine alıp her türlü ihtiyaçlarını giderdiği yetimlerin ona bir hediyesi. Portrenin altında yazan not, ecdadımızın ne denli müşfik, ne denli yüce gönüllü olduğunu bizlere bir kez daha gösteriyor:

Yetimlerin Babası Kazım Karabekir Paşa Hazretleri... Trabzon Ermeni Yetimleri Tarafından... Rumi 9 Eylül 1337 (1921)"

İLGİLİ HABERLER

Lübnan Ordusu’na yiyecek ve temizlik ürünü gönderildiLübnan Ordusu’na yiyecek ve temizlik ürünü gönderildiIrak'taki operasyonda çok sayıda mühimmat ele geçirildiIrak'taki operasyonda çok sayıda mühimmat ele geçirildiAlev alan transit kullanılmaz hale geldiAlev alan transit kullanılmaz hale geldiCoronavirus nedeniyle Türkiye'de 69 kişi daha hayatını kaybettiCoronavirus nedeniyle Türkiye'de 69 kişi daha hayatını kaybettiTrafik denetimleri gerçekleştirildiTrafik denetimleri gerçekleştirildi
SIRADAKİ HABER