HaberlerGündemCumhurbaşkanı Erdoğan’dan "Hocalı Katliamı" mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan "Hocalı Katliamı" mesajı

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hocalı Katliamı"nın yıldönümünde, "Türkiye olarak haklı mücadelesinde Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edeceğiz." mesajını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan "Hocalı Katliamı" mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından 26 Şubat 1992'de gerçekleştirilen Hocalı Katliamının yıldönümünde bir anma mesajı paylaştı.

Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Yıllar geçse de acısını unutmayacağımız, hüznünü tekrar tekrar yaşayacağımız, Hocalı katliamının 29'uncu yıldönümünde; kadın, çocuk, yaşlı ayırt edilmeksizin acımasızca katledilen 613 Azerbaycanlı kardeşimizi rahmetle yad ediyor, dost ve kardeş Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum. Tek millet, iki devletiz. Türkiye olarak haklı mücadelesinde Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edeceğiz."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER