HaberlerGündemÇubuk Çayı"nı Islah Çalışmaları Başladı

Çubuk Çayı"nı Islah Çalışmaları Başladı

Çubuk Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan anlaşma sonucunda Çubuk ilçesini ikiye bölen Çubuk Çayı’nda ıslah çalışmaları başladı.

Çubuk Çayı"nı Islah Çalışmaları Başladı
Çubuk Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan anlaşma sonucunda Çubuk ilçesini ikiye bölen Çubuk Çayı’nda ıslah çalışmaları başladı.

Çubuk Çayı’nda başlanılan ıslah çalışması toplam 3 bin 412 metreyi kapsıyor. Proje kapsamında ayrıca Cumhuriyet Mahallesi ile Atatürk Mahallesi’ni birbirine bağlayan Gazi Sokak üzerine de yeni bir köprü yapılacak. Geçtiğimiz yıl sel nedeniyle yıkılan köprünün Haziran ayında DSİ tarafından yapılan Çubuk Çayı ıslah ihalesinin içerisinde yapılacağını belirten yetkililer, Çubuk Çayı’nda ise Çubuk Sanayi Sitesi’nin alt kısmından itibaren ıslah çalışmalarına başlandığını ve tüm hızıyla devam ettiğini kaydettiler. İhaleyi alan firma yetkilileri, “Çubuk Çayı Islah Projesi, Yunus Emre Lisesi ile Sanayi arkasında bulunan Tevhid Camii arasında kalan kısımda uygulanacak. Proje ile 3 bin 412 metre vigor kanal, 2 bin 700 metre istinat duvarı, 3 bin 200 metre istinat üzeri korkuluk yapılacak. Ayrıca Cumhuriyet Mahallesi Gazi Sokak geçişinde daha önce yıkılan köprü de yeniden yapılacak. Islah çalışmaları 120 gün içinde tamamlanacak. Proje bitiminde çay yatağında bulunan istinat duvarları yenilenmiş olurken, daha önce istinat duvarı bulunmayan bölgelere de istinat duvarı yapılmış olacak. Yaklaşık 4 milyon liraya mal olacak çalışma ile Çubuk Çayı yatağı yeni bir görünüme kavuşacaktır” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER