HaberlerGündemCovid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te ek tedbirler görüşüldü

Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te ek tedbirler görüşüldü

Nüfusa oranla vaka sayılarının arttığı Gaziantep’te Covid-19 ile mücadele kapsamında ek tedbirlerin alınması planlanıyor.

Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te ek tedbirler görüşüldü

Covid-19 risk haritasına göre son günlerde artan vakalara rağmen orta riski simgeleyen "sarı" grupta yer alan Gaziantep’in haritanın güncellenmesi ile birlikte “turuncu” veya “kırmızı” grupta yer alması bekleniyor.

Covid-19 vaka sayısının güncel haritasında 100 bin kişide görülen vaka sayısı yüzde 87,33 olurken bu rakam endişeye neden oluyor.

“Kontrollü normalleşme” dönemine geçilen ve hafta sonu kısıtlamalarının kaldırıldığı kentte Covid-19 vakalarının artışa geçmesiyle ek tedbirlerin alınacağı belirtiliyor.

Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te ek tedbirler görüşüldü

Gaziantep Valisi Davut Gül de son yaptığı açıklamada, Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çekmiş ve halka kurallara uymaları konusunda çağrıda bulunarak, “Aynı şekilde devam edersek bir hafta sonra kırmızı listeye gireriz.” demişti.

Öte yandan dün Vali Gül başkanlığında, kurul üyelerinin katılımları ile videokonferans üzerinden gerçekleştirilen İl Pandemi Kurulu toplantısında, artan vaka sayıları da göz önünde bulundurularak alınacak ek tedbirler görüşüldü.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER