HaberlerGündemCovid-19’u atlattığı hastanede dinlenme salonu yaptırdı

Covid-19’u atlattığı hastanede dinlenme salonu yaptırdı

Van’da yakalandığı yeni tip Coronavirus'u (Covid-19) atlatan iş insanı Medeni Şengönül, kardeşleri Aziz ve Raif Şengönül adına Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dinlenme salonu açtı.

Covid-19’u atlattığı hastanede dinlenme salonu yaptırdı

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, hastanelerinde Coronavirus tedavisi gören bir hastanın, taburcu olduktan sonra hastanelerinde sağlık çalışanları için dinlenme odası yapmak isteğinde bulunduğunu ve bu davranıştan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Başhekim Çelik, "Bu güzel davranışından dolayı Şengönül ailesine çok teşekkür ediyoruz. Maddi öneminden çok, manevi önemi daha fazladır. Yoksa devletimiz var olsun, hiçbir eksikliğimiz yoktur. Maddi olarak hediyeye de ihtiyacımız da yok; ama manen bu tarz girişimler, bu tarz söylemler, bizlerin ve sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu ciddi anlamda yüksek tutmaktadır. Şengönül ailesine bu anlamlı davranışları için tüm sağlık çalışanları adına teşekkür ediyorum." dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Hastane Kalite ve Destek Hizmetleri Müdürü İbrahim Koç, " Hastanemizde Covid-19 tedavisi gören ve bir dönem yoğun bakım ünitesinde yatan bir hastanın, taburcu olduktan sonra hastanemizde dinlenme odası yaptırmak istemesinden mutluluk duyduk. Hizmete sokulan dinlenme salonu için Vanlı iş insanı Sayın Medeni Şengönül'e, sağlık çalışanları adına şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Program, Başhekim Çelik tarafından Medeni Şengönül'e verilen plaketin ardından sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER