HaberlerGündemCovid-19 tedbirleri kapsamında işyerleri denetlendi

Covid-19 tedbirleri kapsamında işyerleri denetlendi

Gaziantep'te Covid-19 tedbirleri kapsamında Şahinbey Belediyesi tarafından ilçedeki fırın ve marketlerde hijyen ile fiyat denetimi gerçekleştirildi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında işyerleri denetlendi

Pandemi nedeniyle Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Şahinbey ilçesinde ekmek, meyve, sebze gibi ürünlerin satıldığı marketlerde denetim ve bilgilendirme yaptı.

Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu kararlar ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeler çerçevesinde ekipler, fırın ve marketlerde denetimleri arttırdı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde bulunan kafe, restoran ve pazar yerlerinde düzenli olarak maske ile sosyal mesafe denetimlerinin yanı sıra ürünlerdeki son kullanma tarihi ve satış fiyatlarının kontrollerini gerçekleştiriyor.

Ayrıca zabıta ekipleri, virüsün yayılmasını önlemek amacıyla Şahinbey ilçesindeki parklar, cadde ve sokaklarda vatandaşları sosyal mesafe ile maske kuralına uymaları konusunda uyarıyor.

Yapılan denetimlerle ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, pandemi sürecinde mücadelenin devam ettiğini hatırlattı.

Tahmazoğlu, “Tüm birimlerimiz ile Coronavirus’e karşı mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu zorlu süreçte halkımızın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını önlemek en önemli önceliğimiz. Bu mücadelede tüm birimlerimiz büyük bir özveri ile mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyor. Zabıta ekiplerimiz de bu süreçte önemli çalışmalara imza atıyor. Şahinbey Belediyesi olarak halkımızın sağlığını koruma adına tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Vatandaşlarımızdan tek ricamız Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri. Biz, onlar için çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

Gıda denetimlerinin aralıksız devam ettiğini belirten Tahmazoğlu, “Belediye olarak halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Vatandaşların güvenilir ve sağlıklı ürünler tüketebilmesi için denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Denetim yaptığımız market, fırın kafelerde, hijyen, ürünlerin fiyatları, son kullanma tarihleri ve personel temizliği gibi kurallara uyulması yönünde uyarılar ve bilgilendirmeler yapılıyor. Bundan sonraki süreçte de vatandaşların sağlığını ilgilendiren tüm konularda denetim çalışmalarımızı aralıksız devam ettireceğiz.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu bugün Brüksel'e gidiyorDışişleri Bakanı Çavuşoğlu bugün Brüksel'e gidiyorMeteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısıMeteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısıTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçti
SIRADAKİ HABER