HaberlerGündemCovid-19 tedavisi tamamlanan Diyarbakır Valisi Karaloğlu çalışmalara başladı

Covid-19 tedavisi tamamlanan Diyarbakır Valisi Karaloğlu çalışmalara başladı

Geçtiğimiz haftalarda Coronavirus testi pozitif çıkarak ikametinde tedavi altına alınan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'nun tedavisi tamamlandı.

Covid-19 tedavisi tamamlanan Diyarbakır Valisi Karaloğlu çalışmalara başladı

Karantina süresi ve tedavisi sona eren Diyarbakır Karaloğlu, kentsel dönüşüm kapsamında yenileme çalışmalarının devam ettiği Sakarya Caddesi ve Havalimanı Kavşağı'nda incelemelerde bulundu.

İncelemeler sırasında Karaloğlu'na, Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner ve Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu eşlik etti.

İlin en önemli caddelerinden birisi olan Sakarya Caddesi'ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Karaloğlu, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çalışmaların hızlandırılarak bir an önce tamamlanrak vatandaşların hizmetine sunulması talimatını veren Karaloğlu, incelemeler esnasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan esnaflarla da sohbet etti.

Sakarya Caddesinde başlatılan yenileme çalışmalarının nisan ayında tamamlanması planlanıyor

Turizm alanında önemli bir potansiyele sahip Diyarbakır'ın en işlek caddelerinden biri olan ve turizm gelirlerinden esnafın da yararlanmasını sağlayacak yeni bir cazibe merkezi olması amacıyla Sakarya Caddesi'nde başlatılan yenileme ve sağlıklaştırma projesinde şehrin tarihi yapılarından esinlenecek.

Caddenin iyileştirme çalışmalarında, birçok tarihi eserde kullanılan bölgenin doğal taşları kullanılıyor. Yüzde 70'i tamamlanan projede, kaldırım ve aydınlatma çalışmalarının tamamlanarak nisan ayında vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.

Ayrıca Havalimanı Kavşağı'nda yaklaşık 160 bin metrekarelik alanda ağaçlandırma, aydınlatma, çimlendirme ve sulama çalışması yapılacak.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER