HaberlerGündemCovid-19 ile mücadelede "yerinde karar" dönemine yarın geçiliyor

Covid-19 ile mücadelede "yerinde karar" dönemine yarın geçiliyor

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında yarın yeni bir dönem başlıyor. Yeni dönemde, il bazında haftalık vaka ortalaması açıklanacak.

Covid-19 ile mücadelede "yerinde karar" dönemine yarın geçiliyor

Yarından itibaren, il bazında "7 günlük vaka" sayılarının ortalaması, canlı olarak yayınlanacak. Böylelikle, il hıfzıssıhha kurulları bölgesel bazda yeni tedbirleri veya gevşetme kararlarını hayata geçirebilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Coronavirus Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada salgın yönetiminde "yerinde karar dönemi"ne geçeceklerini belirtmişti.

İLGİLİ HABERLER

Akdeniz'de 4.1 büyüklüğünde deprem Akdeniz'de 4.1 büyüklüğünde depremGeçen yıl Ege ve Akdeniz'de 12 bin 655 düzensiz göçmen kurtarıldıGeçen yıl Ege ve Akdeniz'de 12 bin 655 düzensiz göçmen kurtarıldıAdıyaman'da araç aramasında bulunan faturasız matkaplara el konulduAdıyaman'da araç aramasında bulunan faturasız matkaplara el konulduSuüstü ve hava savunma atışları tatbikatı Suüstü ve hava savunma atışları tatbikatıİstanbul merkezli 36 ilde Silici-2 Operasyonuİstanbul merkezli 36 ilde Silici-2 Operasyonu
SIRADAKİ HABER