HaberlerGündemCovid-19 hastalarının tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde yangın çıktı

Covid-19 hastalarının tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde yangın çıktı

Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Coronavirus (Covid-19) hastalarının tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde saat 14.45’de yangın çıktı.

Covid-19 hastalarının tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde yangın çıktı

Bir hasta yatağından çıktığı belirlenen yangında, yatakta bulunan hastada birinci ve ikinci derece yanıklar oluşurken, yangının çıktığı odada hasar oluştu.

14 Covid-19 hastasının tedavi gördüğü yoğum bakım ünitesi boşaltılırken, 9 hasta Turgut Özal Tıp Merkezine sevk edildi.

Olayın ardından Vali Aydın Baruş, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile hastaneye gelerek, incelemelerde bulundu. Çıkan yangınla ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Baruş, daha sonra açıklamada bulundu.

Baruş, meydana gelen yangın ile ilgili yaptığı açıklamada, “Saat 14.45’de yoğun bakım ünitesinde yatmakta olan bir hastamızın yatağından kaynaklanan yangın ile ilgili incelemeler devam ediyor. Bu bölümde yoğun bakım tedavisi gören 14 hastamız yoğun bakım tedavisi görmekte. Yangının meydana geldiği yatakta yatan hastamızın kol, bacak ve karın bölgesinde birinci ve ikinci derece yanık mevcut. Ancak şu anda durumu iyi. Bu bölümde yatan diğer hastalarımızda herhangi bir problem olmadı. Diğer odalarda herhangi bir hasar yok. Sadece yangının çıktığı odadaki yatakta meydana gelen bir hasar var. 14 hastamızdan 9'u Turgut Özal Tıp Merkezi'ne sevk edildi. Bu hastalarımızdan biri entübe durumdaydı, onun da durumu stabil şu anda. Diğer hastalarımızın tedavisine burada devam ediliyor. Şu anda olumsuz bir durum yok. Hasta yakınlarımız merak etmesinler. Kendilerine zaten ulaşıldı, haber verildi. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma süreci başlamış durumda. Bundan sonraki süreçte olayın neden kaynaklandığı, kusur ve eksiklikler tespit edilerek, ona göre işlem yapılacak. Tüm hastalarımıza ve yakınlarına geçmiş olsun” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER