HaberlerGündemCovid-19 denetiminde 2 binden fazla iş yeri ve kişiye idari işlem uygulandı

Covid-19 denetiminde 2 binden fazla iş yeri ve kişiye idari işlem uygulandı

​İçişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde Coronavirus salgını ile mücadele kapsamında yapılan denetimlerde çok sayıda kişi ve iş yerine idari işlem uygulandığını bildirdi.

Covid-19 denetiminde 2 binden fazla iş yeri ve kişiye idari işlem uygulandı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, kontrollü normalleşme sürecinde salgınla mücadele kapsamında "Dinamik Denetim Modeli" başlatılarak konu bazlı haftalık tematik denetim uygulamasına geçildiği ifade edildi.

Açıklamada, 81 il ve ilçelerinde 9 Mart'ta berber, kuaför, güzellik merkezi, sauna ve masaj salonlarını kapsayan denetim faaliyeti gerçekleştirildiği kaydedildi.

Denetimlerde, 6 bin 46 yönetici personelin (vali, vali yardımcısı, kaymakam, il/ilçe müdürü) katılım sağladığı toplamında 19 bin 354 ekipten oluşan 77 bin 895 personelin görev yaptığı bildirildi.

Gün boyu süren denetimlerde 68 bin 143 berber, kuaför, güzellik merkezi, sauna ve masaj salonu ve 3 bin 467 pazaryeri, semt pazarı ve sosyete pazarı denetlendi.

Denetimler sonucunda toplam bin 260 iş yeri ve 2 bin 425 kişinin tedbirlere aykırı davrandığı tespit edildi. Bin 785 iş yerinin tedbirlere uyulması konusunda uyarıldığı denetimlerde; 2 bin 71 iş yeri ve kişiye idari işlem uygulandı.

Tedbirlere aykırı davranan iş yerleri ve kişiler hakkında toplam 47 suç duyurusunda bulunulurken 70 araç faaliyetten men edildi, 2 iş yeri kapatıldı.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER