HaberlerGündemCovid-19 denetiminde 2 binden fazla iş yeri ve kişiye idari işlem uygulandı

Covid-19 denetiminde 2 binden fazla iş yeri ve kişiye idari işlem uygulandı

​İçişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde Coronavirus salgını ile mücadele kapsamında yapılan denetimlerde çok sayıda kişi ve iş yerine idari işlem uygulandığını bildirdi.

Covid-19 denetiminde 2 binden fazla iş yeri ve kişiye idari işlem uygulandı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, kontrollü normalleşme sürecinde salgınla mücadele kapsamında "Dinamik Denetim Modeli" başlatılarak konu bazlı haftalık tematik denetim uygulamasına geçildiği ifade edildi.

Açıklamada, 81 il ve ilçelerinde 9 Mart'ta berber, kuaför, güzellik merkezi, sauna ve masaj salonlarını kapsayan denetim faaliyeti gerçekleştirildiği kaydedildi.

Denetimlerde, 6 bin 46 yönetici personelin (vali, vali yardımcısı, kaymakam, il/ilçe müdürü) katılım sağladığı toplamında 19 bin 354 ekipten oluşan 77 bin 895 personelin görev yaptığı bildirildi.

Gün boyu süren denetimlerde 68 bin 143 berber, kuaför, güzellik merkezi, sauna ve masaj salonu ve 3 bin 467 pazaryeri, semt pazarı ve sosyete pazarı denetlendi.

Denetimler sonucunda toplam bin 260 iş yeri ve 2 bin 425 kişinin tedbirlere aykırı davrandığı tespit edildi. Bin 785 iş yerinin tedbirlere uyulması konusunda uyarıldığı denetimlerde; 2 bin 71 iş yeri ve kişiye idari işlem uygulandı.

Tedbirlere aykırı davranan iş yerleri ve kişiler hakkında toplam 47 suç duyurusunda bulunulurken 70 araç faaliyetten men edildi, 2 iş yeri kapatıldı.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER