HaberlerGündemCovid-19’dan hayatını kaybeden sağlıkçılar adına lavanta bahçeleri oluşturuldu

Covid-19’dan hayatını kaybeden sağlıkçılar adına lavanta bahçeleri oluşturuldu

Batman Üniversitesi Batı Raman Külliyesi’nde Coronavirus ile mücadelede hayatını kaybeden sağlık görevlileri adına lavanta bahçeleri oluşturuldu.

Covid-19’dan hayatını kaybeden sağlıkçılar adına lavanta bahçeleri oluşturuldu

7 ayrı bölgede toplam 20 dönümlük alanda oluşturulan lavanta bahçelerine 20 bin lavanta fidanı dikimi gerçekleştirildi.

Üniversite çalışanları tarafından gerçekleştirilen lavanta dikim etkinliğine katılan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, “İnsanlığı yaşatmak adına hayatlarını ortaya koyan ve bu salgın sürecinde cephenin en ön safında yer alarak hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.” dedi.

Salgınla mücadelede hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarının hatıralarını yaşatmak adına böyle bir çalışma başlattıklarını belirten Rektör Durmuş, daha önce de PKK mensuplarının şehid ettiği Yasin Börü ve Eren Bülbül adına da lavanta bahçeleri oluşturduklarını anımsattı.

7 ayrı bölgede dikim yaptıklarını vurgulayan Durmuş, şunları kaydetti: “Son bir yıldır Türkiye’mizi de etkileyen Coronavirus salgınıyla mücadele kapsamında hayatını kaybeden sağlık çalışanları için lavanta bahçesi oluşturuyoruz. Bu bahçelere ‘Sağlık şehitleri lavanta bahçesi’ adını veriyoruz. Birçok alana dikim yaptık buralar çok güzel lavanta kokacak. Sağlık çalışanlarını bu vesile ile anmış olacağız. Salgınla mücadele eden tüm sağlık çalışanlarına Allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Onların hatıralarını yaşatmak, onları unutturmamak için lavanta bahçeleri oluşturmuş olacağız. Şu ana kadar 60 bine yakın lavanta diktik. Sağlık çalışanlarımız için de 20 bin lavanta fidanı toprakla buluşuyor.”

İLGİLİ HABERLER

İstanbul barajlarında doluluk oranı yüzde 58,2'ye ulaştıİstanbul barajlarında doluluk oranı yüzde 58,2'ye ulaştıSınır hattında 2'si PKK'li 9 kişi yakalandıSınır hattında 2'si PKK'li 9 kişi yakalandıElazığ Belediyesi işçi alımı yapacakElazığ Belediyesi işçi alımı yapacakDiyarbakır Toptancılar Sitesi'nde yangınDiyarbakır Toptancılar Sitesi'nde yangınAdıyaman'da av tüfeği ve avlanan kekliklere el konulduAdıyaman'da av tüfeği ve avlanan kekliklere el konuldu
SIRADAKİ HABER