HaberlerGündemCovid-19 aşısı sonrasında yaşanan ölümler hakkında soruşturma

Covid-19 aşısı sonrasında yaşanan ölümler hakkında soruşturma

​Norveç'te Coronavirus aşısı olduktan sonra 23 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine soruşturma başlatıldı.

Covid-19 aşısı sonrasında yaşanan ölümler hakkında soruşturma

Dünya genelinde Covid-19 ile mücadele kapsamında aşılama uygulaması hızla devam ederken aşı sonrası ölüm haberleri de gelmeye başladı.

Norveç'te aşı yaptırmasından sonra 23 kişi hayatını kaybederken Belçika'da da Pfizer ile BioNTech'in aşısını yaptıran 82 yaşındaki bir kişinin 5 gün sonra öldüğü kayıtlara geçti.

Belçika'daki ölüm vakası, "Aşılama ile bireyin ölümü arasında bir bağlantı olup olmadığını belirlemek için durum ayrıntılı bir şekilde araştırılacaktır" açıklamasında bulunan Belçika Federal İlaç ve Sağlık Ürünleri Ajansı (FAMHP) tarafından yapıldı.

Norveç İlaç Ajansı tarafından yapılan açıklamada da Pfizer/BioNTech aşını yaptıran 23 kişinin hayatını kaybettiği ve soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

Almanya, Portekiz ve ABD’de de aşı sonrası ölümlerin yaşandığı dile getiriliyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER