HaberlerGündemCovid-19 ‘a karşı CoronaVac birinci doz aşısı sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı

Covid-19 ‘a karşı CoronaVac birinci doz aşısı sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun “Acil Kullanım Onayı” verdiği Covid-19'a karşı Çinli şirketin geliştirdiği CoronaVac aşısı, ülke genelinde öncelik sırasına göre uygulanmaya başlandı.

Covid-19 ‘a karşı CoronaVac birinci doz aşısı sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun “Acil Kullanım Onayı” verdiği Covid-19'a karşı Çinli şirketin geliştirdiği CoronaVac aşısını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin yapmasının ardından ülke genelinde de öncelik sırasına göre aşı uygulanmasına başlandı.

Bu kapsamda öncelikli olan sağlık çalışanlarına aşı uygulanmasına başlandı. Mardin Midyat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Mehmet Çelik, CoronaVac birinci Doz aşısı olarak hayırlı olmasını diledi. Çelik aşısını yaptıktan sonra şu ifadeleri kullandı:

Çelik, “Vatanımıza, milletimize, tüm dünyaya hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Hastanemizde 10 tane Covid-19 aşı polikliniği hizmet veriyor. Çok hızlı işleyen bir süreç. Şu ana kadar 50 sağlık çalışanımıza birinci doz aşıyı uyguladık. Aşı konusunda sıkıntımız yok talep edilen aşıların tamamı geliyor.”

Covid-19 aşısı öncelik sırasına göre MHRS üzerinden (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) randevu alınarak yapılıyor. İlk etapta sağlık çalışanları aşı olacak. Birinci doz aşısı yapıldıktan 28 gün sonra ikinci doz yapılacak.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER