HaberlerGündemCovid-19 ‘a karşı CoronaVac birinci doz aşısı sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı

Covid-19 ‘a karşı CoronaVac birinci doz aşısı sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun “Acil Kullanım Onayı” verdiği Covid-19'a karşı Çinli şirketin geliştirdiği CoronaVac aşısı, ülke genelinde öncelik sırasına göre uygulanmaya başlandı.

Covid-19 ‘a karşı CoronaVac birinci doz aşısı sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun “Acil Kullanım Onayı” verdiği Covid-19'a karşı Çinli şirketin geliştirdiği CoronaVac aşısını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin yapmasının ardından ülke genelinde de öncelik sırasına göre aşı uygulanmasına başlandı.

Bu kapsamda öncelikli olan sağlık çalışanlarına aşı uygulanmasına başlandı. Mardin Midyat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Mehmet Çelik, CoronaVac birinci Doz aşısı olarak hayırlı olmasını diledi. Çelik aşısını yaptıktan sonra şu ifadeleri kullandı:

Çelik, “Vatanımıza, milletimize, tüm dünyaya hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Hastanemizde 10 tane Covid-19 aşı polikliniği hizmet veriyor. Çok hızlı işleyen bir süreç. Şu ana kadar 50 sağlık çalışanımıza birinci doz aşıyı uyguladık. Aşı konusunda sıkıntımız yok talep edilen aşıların tamamı geliyor.”

Covid-19 aşısı öncelik sırasına göre MHRS üzerinden (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) randevu alınarak yapılıyor. İlk etapta sağlık çalışanları aşı olacak. Birinci doz aşısı yapıldıktan 28 gün sonra ikinci doz yapılacak.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepkiİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepki
SIRADAKİ HABER