HaberlerGündemÇocukları PKK tarafından kandırılarak dağa götürülen ailelerin bekleyişi 490'ıncı gününde

Çocukları PKK tarafından kandırılarak dağa götürülen ailelerin bekleyişi 490'ıncı gününde

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 490 gündür çocuklarını PKK'den isteyen ailelerin umutlu bekleyişi devam ediyor.

Çocukları PKK tarafından kandırılarak dağa götürülen ailelerin bekleyişi 490'ıncı gününde

2019 yılının eylül ayında başlayan ailelerin nöbeti, 2021 yılının ilk günlerinde de devam ediyor.

Kaçırılan evlatlarını PKK'den geri isteyen ailelerden, çocuğu kandırılarak dağa götürülen Eren Aksu'nun annesi Fadime Aksu ve 6 yıl önce kaçırılan asker Adil Kabaklı'nın annesi Cennet Kabaklı'nın HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki umutlu bekleyişleri devam ediyor.

Cennet Kabaklı

PKK tarafından usta birliğine teslim olmaya giderken kaçırılan Er Adil Kabaklı'nın annesi Cennet Kabaklı, "Oğlum 6 yıl önce, Ağrı'daki askeri birliğine teslim olmaya giderken Tunceli Pülümür yolunda bulunduğu otobüsten silah zoruyla indirilip kaçırıldı. Benim oğlumu PKK kaçırdı, HDP'nin de olayla ilgisi var. Oğlum bırakılıncaya kadar buradan ayrılmayacağım. Oğlumun gençliğini, hayallerini ve özgürlüğünü çaldılar, onu ben damat yapacaktım. Ben oğlum Adil'i istiyorum, onu serbest bıraksınlar. Oğlum oralarda erirken ben de burada acılar içindeyim. Birazcık vicdan ve merhametleri varsa oğlumu bana geri versinler." şeklinde konuştu.

Fadime Aksu

Eren Aksu'nun annesi Fadime Aksu ise oğlunun arkadaşı tarafından kandırılarak PKK tarafından kaçırıldığını şu sözlerle dile getirdi:

"PKK bizim çocuklarımızı kendilerine sattığımızı söylüyorlar. Halbuki bizim parayla satacak çocuğumuz yok. Onlar çocuklarımızın kafalarını karıştırıp dağa kaçırdı. Kaçırılan tüm çocuklarımıza sesleniyorum, hepiniz birlikte gelin. Burada size ceza verilmeyecek. Gözümle gördüm 21 tane çocuk teslim oldu ve onlara hiçbir şey olmadı. PKK ve HDP'den korkmuyorum. Ben burada hastalık ve soğuk havaya aldırmadan bekleyip çocuğumu almadan da gitmeyeceğim. Oğlumu, arkadaşı ve genç bir kızın kandırarak PKK'ye teslim ettiğini duydum. Ben Gebze Emniyetine de şikâyette bulundum. Buradan o 2 kişinin yakalanmasını istediğimi de söylemek istiyorum."

İLGİLİ HABERLER

Genç kız babası tarafından silahla vurularak öldürüldüGenç kız babası tarafından silahla vurularak öldürüldüSalgın balık fiyatlarını da etkilediSalgın balık fiyatlarını da etkilediHuzurevi sakinlerine yönelik manevi destek programı hazırlandıHuzurevi sakinlerine yönelik manevi destek programı hazırlandıSilahlı kavga güvenlik kamerasına yansıdı, 13 kişi gözaltına alındıSilahlı kavga güvenlik kamerasına yansıdı, 13 kişi gözaltına alındıMilli Güvenlik Kurulu (MGK) Nedir? Milli Güvelik Kurulu üyeleri kimlerden oluşur?Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Nedir? Milli Güvelik Kurulu üyeleri kimlerden oluşur?
SIRADAKİ HABER