HaberlerGündemÇocukları kandırılarak dağa götürülen Şırnaklı annelerden HDP'ye tepki

Çocukları kandırılarak dağa götürülen Şırnaklı annelerden HDP'ye tepki

Şırnak'ta, çocukları HDP tarafından kandırılarak dağa götürülen annelerin eylemi 20'inci haftasında da sürerken aileler çocuklarının piknik bahanesiyle dağa kaçırıldığını belirtti.

Çocukları kandırılarak dağa götürülen Şırnaklı annelerden HDP'ye tepki

Oğlu Metin'in 15 yaşındayken dağa kaçırıldığını dile getiren Emine Üstek, "PKK oğlumu piknik bahanesiyle dağa kaçırdı." dedi.

Çocukları ve yakınları PKK tarafından kaçırılan aileler, ellerinde çocuklarının resimleriyle Şehit Üsteğmen Mehmet Esin Caddesi'nden HDP İl Binasına kadar yürüdü.

Güvenlik önlemleri eşliğinde HDP İl Başkanlığı önüne gelen Şırnaklı anneler, "Kahrolsun PKK, tırnakçı HDP", "Kahrolsun PKK, iş birlikçi HDP" sloganları attı.

Daha önceki protesto gösterilerine tepki gösteren HDP'lilerin bu kez parti binasına kapandıkları gözlendi.

Emine Üstek

"Oğlumu piknik vaadiyle kandırıp dağa götürdüler"

7 yıl önce, 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Metin için HDP binası önüne gelen Emine Üstek, "Ben oğlum için her hafta HDP binası önüne geliyorum. Görüyorsunuz yağmur ve kar var. Buna rağmen oğlum gelinceye kadar her hafta buraya geleceğim. Oğlumu piknik vaadiyle kandırıp dağa götürdüler." dedi.

Hamdiye Aslan

"HDP Kürd olduğunu iddia ediyor peki neden oğlumun hakkını savunmuyor”

Oğlu Doğan Aslan için eyleme katılan anne Hamdiye Aslan, çocuğunun 14 yaşında dağa kaçırıldığını söyledi.

Doğan, "Kar da yağsa soğuk da olsa evde duramayız. Ciğerimiz dağ başında… oğlum henüz 14 yaşında… kar ve soğuk altında. Ne hakları var… 14 yaşındaki oğlumu dağa sattılar. HDP'liler çocuklarını Avrupa'da okutuyorlar ancak bizleri HDP önüne getirmeye mecbur bırakıyorlar. Ben çocuğumu istiyorum. Artık evde oturamıyoruz, yüreğimiz yanıyor, uyuyamıyoruz. Bu HDP Kürd olduğunu söylüyor, fakat bu hainler, çocuğumu sattı. Beni görüyorlar, sesimi duyuyorlar. Eğer Kürd iseler neden fakir Kürd'ün hakkını savunmuyorlar?" diye sordu.

Atılan sloganların ardından protesto yürüyüşü sona erdi. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

İstanbul merkezli 36 ilde Silici-2 Operasyonuİstanbul merkezli 36 ilde Silici-2 Operasyonu Adıyaman'da ayağı kırık olarak bulunan dağ keçisi yetkililere teslim edildiAdıyaman'da ayağı kırık olarak bulunan dağ keçisi yetkililere teslim edildi"Evlat Nöbeti" Diyarbakır’dan Van’a taştı"Evlat Nöbeti" Diyarbakır’dan Van’a taştıİçişleri Bakanlığından borç yapılandırma genelgesiİçişleri Bakanlığından borç yapılandırma genelgesiDoğduğunda 6 ayağı, 2 kafası, 2 kuyruğu olan buzağı görenleri şaşırttıDoğduğunda 6 ayağı, 2 kafası, 2 kuyruğu olan buzağı görenleri şaşırttı
SIRADAKİ HABER