HaberlerGündemÇocukları dağa kaçırılan ailelerden HDP’ye tepki

Çocukları dağa kaçırılan ailelerden HDP’ye tepki

​Farklı tarih aralıklarında çocukları dağa kaçırılan aileler, HDP Van İl Başkanlığı önünde PKK aleyhine sloganlar attı. İl Başkanlığı önünde toplanan partililer ile aileler arasından gerginlik yaşandı.

Çocukları dağa kaçırılan ailelerden HDP’ye tepki

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan Vanlı anneler, eylemlerine geçen hafta cuma günü Van'da devam ettirme kararı almışlardı.

Bu hafta da yine Cumhuriyet Caddesi’inde bir araya gelen aileler HDP İl Başkanlığına kadar sloganlar eşliğinde ilerledi.

HDP İl Binası önünde, HDP ve PKK aleyhine slogan atan ve evlatlarını isteyen ailelere İl Başkanlığı önünde toplanan grup tarafından tepki gösterildi. HDP lehine slogan atarak ailelerin sesini bastırmaya çalışan grup, ara ara ıslık çalarak ve demir kapılara vurarak ailelere tepki gösterdi. 

Grup tarafından atılan sloganlara ve tepkilere karşılık veren aileler ile grup arasında atışmalar olurken, polis ekipleri olası gerginliklerin yaşanmaması için aileler ve grup arasında güvenlik önlemlerini aldı.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER