HaberlerGündemÇocuklardan örnek davranış

Çocuklardan örnek davranış

Siirt'te boş bir arazide namaz kılan 3 çocuk sosyal medyada büyük ilgi topladı.

Çocuklardan örnek davranış

Doğan Mahallesi’nde bulunan boş bir arazide bir araya gelen 3 çocuğun namaz kılma anları bir vatandaşın telefon kamerasına yansıdı. Çocuklardan biri imam olurken diğerleri de imamlık yapan arkadaşlarına tabi olarak cemaatle namaz kıldı.

Olaya şahitlik eden bir vatandaşın cep telefonu ile kaydettiği videoda, çocuklar üzerlerinde bulunan hırka ve ceketleri çıkarıp seccade yaparak namaz kıldı. Çocuklardan biri imam olurken diğer iki çocuk da imam olarak seçtikleri arkadaşlarının arkasında saf tutup namaz kıldılar.

Boş arazide namaz kılan çocukların  video görüntülerinin sosyal medyada  paylaşılması kullanıcıların takdirini topladı.

Çocukların bu örnek davranışını sosyal medya üzerinde gören vatandaşlar, 'Bugün Siirt dimdik ayakta ise nedeni anlaşıldı', 'Aferin çocuklar Allah kabul etsin, helal olsun size' şeklinde yorumlar yaptılar.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER