HaberlerGündemÇocuklar, tel araba kursu ile hayata hazırlıyor

Çocuklar, tel araba kursu ile hayata hazırlıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi (BUTGEM), Tel Araba Tasarım Kursu ile çocukları geleceğe hazırlıyor.Sanayi şehri Bursa’nın ara eleman ihtiyacı açığını kapatmak için yıl boyunca meslek edindirme ve gelişim kursları düzenleyen BUTGEM, çocuklara yaz tatilinde Tel Araba Tasarım Kursu veriyor. “Geleceğin mühendislerini yetiştiriyoruz” sloganı ile gerçekleştirilen kurslara katılan öğrenciler, eğitimler sayesinde el b

Çocuklar, tel araba kursu ile hayata hazırlıyor
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi (BUTGEM), Tel Araba Tasarım Kursu ile çocukları geleceğe hazırlıyor.
Sanayi şehri Bursa’nın ara eleman ihtiyacı açığını kapatmak için yıl boyunca meslek edindirme ve gelişim kursları düzenleyen BUTGEM, çocuklara yaz tatilinde Tel Araba Tasarım Kursu veriyor. “Geleceğin mühendislerini yetiştiriyoruz” sloganı ile gerçekleştirilen kurslara katılan öğrenciler, eğitimler sayesinde el becerilerini ve yeteneklerini geliştiriyor. BTSO çatısı altında eğitimlerini sürdüren BUTGEM, son olarak Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlüğü ile işbirliği yaparak 15 çocuğa yönelik Tel Araba Tasarım Kursu düzenledi.
BUTGEM’de 1 hafta boyunca uzman eğitmenlerin koordinesinde kursa katılan öğrenciler, sertifikalarını almanın mutluluğunu yaşadı. Törene, Bursa İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener ve kursiyerler katıldı.
Kursa katılan çocukları tebrik ederek, hayatlarında başarılar dileyen İl Emniyet Müdürü Durmuşlar, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. BTSO bünyesinde faaliyet gösteren BUTGEM’deki Tel Araba Tasarım Kursu, çocukların hayata daha iyi hazırlanmasını, yeteneklerini fark etmesini sağlıyor. Sertifika alan öğrencilerimizi kutlar, BTSO ve BUTGEM’e teşekkür ederim.” dedi.
Fahrettin Gülener ise, insanların en çok çocukluk döneminde öğrenmeye açık olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: “Eğitime küçük yaşta başlamalıyız. Çocukların eğitim temellerini sağlam atmalıyız. Kurs sayesinde çocuklarımız kendine daha fazla güveniyor. Tasarım ve üretim bilinci daha çok gelişiyor. Kurslar, aynı zamanda çocuklarımıza farklı konularda disiplin ve alışkanlıkların kazanılmasını sağlıyor. Kursa katılan çocuklarımıza teşekkür eder, hayatlarında başarılar dilerim.”

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER