HaberlerGündemÇocuk ve yetişkinlerde pişik ve isiliklerin panzehiri deniz suyu

Çocuk ve yetişkinlerde pişik ve isiliklerin panzehiri deniz suyu

Antalya’nın Manavgat Sağlık Derneği Başkan Yardımcısı Opr. Dr. Emin Canan, yaz sıcağı pişik ve isiliklerin çocuk ve yetişkinler için en etkili çözümün deniz suyu olduğunu bildirdi. Yazın terlemeye bağlı çocuk ve yetişkinlerde başta koltuk altları olmak üzere oluşan pişiklerin kaybolması için denize girip çıkmanın yeterli olacağını belirten Canan, güneşten etkilenmemek için denize saat 10.30-11.00

Çocuk ve yetişkinlerde pişik ve isiliklerin panzehiri deniz suyu
Antalya’nın Manavgat Sağlık Derneği Başkan Yardımcısı Opr. Dr. Emin Canan, yaz sıcağı pişik ve isiliklerin çocuk ve yetişkinler için en etkili çözümün deniz suyu olduğunu bildirdi.
Yazın terlemeye bağlı çocuk ve yetişkinlerde başta koltuk altları olmak üzere oluşan pişiklerin kaybolması için denize girip çıkmanın yeterli olacağını belirten Canan, güneşten etkilenmemek için denize saat 10.30-11.00 ile 15.30-16.00 arası girilmesinin daha yararlı olacağını söyledi. Pişik ve isiliklerde deniz suyunun kendine has tedavi edici özelliği bulunduğunu anlatan Canan, denize girildikten sonra mutlaka tatlı su ile duş alınması gerektiğini kaydetti. Canan, "Akdeniz Bölgesi'nde hava sıcaklığı ve nemli hava etkisini göstermeye başladı. Sıcak ve nemli havaya bağlı çocuk ve yetişkinlerde pişik ve isilik vakaları artmaya başladı.Çocuk ve yetişkinlerde pişik ve isilikten kurtulmanın en etkili çözüm denize girmek. Vucudun denizde tuzlu su ile teması sonrası pişikler kayboluyor. Pişik olan kişiler kızarık olan bölgeyi kaşımadan önce mutlaka denize girmeleri yararlı olacaktır. Pişik olan bölge deniz suyu teması sonrası hemen kaybolur. Pişikler genelde dünyada deniz suyu ve tuzlu su ile tedavi ediliyor. Deniz suyu aynı zamanda vücuttaki gözenekleri açtığı için deriyi besleyici özelliği bulunuyor. " diye konuştu.
Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Kuru, Antalya bölgesinde hava sıcaklığının her geçen gün arttığını bebek ve çocukların rahat bir şekilde uyumaları için düzenli banyo yaptırılması tavsiyesinde bulundu.


İLGİLİ HABERLER

Habur Sınır Kapısında binlerce kaçak sigara ve yüzlerce cep telefonu ele geçirildiHabur Sınır Kapısında binlerce kaçak sigara ve yüzlerce cep telefonu ele geçirildiElâzığ Valisi depremzedeleri ziyaret ettiElâzığ Valisi depremzedeleri ziyaret ettiKüffar Fransız askerlerin katlettiği tesettür şehidi: Mehmet KamilKüffar Fransız askerlerin katlettiği tesettür şehidi: Mehmet KamilŞehid Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldıŞehid Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldıDiyanet personel alımı sözlü sınav tarihi açıklandıDiyanet personel alımı sözlü sınav tarihi açıklandı
SIRADAKİ HABER