HaberlerGündem'Çocuk Akademisi Projesi' Sona Erdi

'Çocuk Akademisi Projesi' Sona Erdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 2011 yılı göçle gelen nüfusun sosyal ve iktisadi uyumunun sağlanması mali destek programı kapsamında yürüttüğü 'Çocuk Akademisi' projesi, bugün yapılan son etkinlikle sona erdi.

'Çocuk Akademisi Projesi' Sona Erdi
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 2011 yılı göçle gelen nüfusun sosyal ve iktisadi uyumunun sağlanması mali destek programı kapsamında yürüttüğü 'Çocuk Akademisi' projesi, bugün yapılan son etkinlikle sona erdi.

Hasan Akel Lisesi’nde düzenlenen törende bir konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Ekber Asker, “Bu proje kapsamında özellikle göç ile gelerek kentsel varoşlarda yaşayan dezavantajlı çocukların, bireysel gelişimlerinin desteklenerek kent yaşamına ve sosyal uyumlarına katkıda bulunulması amaçlanmıştır. Bu projeye Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra mali anlamda Çukurova Kalkınma Ajansı, Mersin Üniversitesi, Toroslar Belediyesi ve Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkı vermiştir” dedi.

Göç ile gelen nüfusun önemli bir parçası olan çocukların bilimsel düşünce etrafında bir araya gelerek çeşitli faaliyetler vasıtası ile kaynaşmalarını destekleme hedefine paralel olarak, bölgede yaşayan ailelerin de çocuk gelişiminde sosyal, kültürel ve bilimsel faaliyetlerin etkileri ile ilgili bilinçlendirilmelerine katkı sağlanmasının amaçlandığını kaydeden Asker, “Göç ile gelenlerin yoğun olarak yaşadığı dezavantajlı bölge olan Toroslar ilçesindeki 10-12 yaş arasındaki çocukların, yeni bir model vasıtası ile sosyal ve kültürel gelişimlerinin desteklenerek kent yaşamına entegrasyonlarının sağlanması hedeflendi. 14 Ocak 2013 tarihinde açılışı yapılan projenin uygulanma safhasında sona gelinmiştir" şeklinde konuştu.

Bu projenin uygulanma aşamasında desteğini hiçbir şekilde esirgemeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’a da konuşmasının sonunda teşekkür eden Asker, “Bu önemli proje ile bugüne kadar bilim otobüsleri ile 15 okulda toplam 4 bin 600 öğrenciye ulaşılmış ve eğitim verilmiştir. Resim akademisi ile 1 okulda 2 aşamada 40 öğrenciye, oyun-drama akademisi ile 1 okulda 2 aşamada 30 öğrenciye, spor akademisi ile de basketbol dalında 40 öğrenciye eğitim verilmiştir. Ayrıca aile bilgilendirme seminerlerinde toplam 6 okulda 720 aileye ulaşılarak seminerler verilmek suretiyle, ailelerin, çocukların gelişiminde bilim, sanat, spor ve kültürel faaliyetin önemi hakkında bilgilendirilmeleri sağlanmıştır" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Bitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiBitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul ettiDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıSokağa çıkma kısıtlaması başladıSokağa çıkma kısıtlaması başladı
SIRADAKİ HABER