HaberlerGündemCizre"de İsrail protestosu

Cizre"de İsrail protestosu

Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir araya gelen birçok sivil toplum kuruluşu, İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırıları kınadı.

Cizre"de İsrail protestosu
Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir araya gelen birçok sivil toplum kuruluşu, İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırıları kınadı.

STK’lar adına basın açıklamasını okuyan Şakir İşlek, “Sayın Başbakan, kınamanın ötesinde bir an önce daha somut adımlar atmalısınız. İsrail, yaptıklarıyla tam anlamıyla bir terör devleti olduğunu ortaya koymuştur. Türkiye cumhuriyeti devletinin bir başbakanı ve cumhurbaşkanı adayı olarak, İsrail terör devletinin konsolosluk ve diğer tüm resmi yetkililerini derhal sınır dışı etmeli ve ticari ilişkileri tamamen bitirmelisiniz" dedi.

Basın açıklaması okunduğu sırada zaman zaman tekbirler getirildi ve “Kahrolsun İsrail" sloganları atıldı. Grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep oldu
SIRADAKİ HABER