HaberlerGündemCizre’de 400 öğrenci kapasiteli yatılı Kur’an kursunun temeli atıldı

Cizre’de 400 öğrenci kapasiteli yatılı Kur’an kursunun temeli atıldı

Şırnak’ın Cizre ilçesi Katan Köyünde, İlçe Müftülüğü koordinasyonunda hayırseverlerin bağışlarıyla yapılacak 400 öğrenci kapasiteli yatılı Kur’an kursunun temel atma töreni yapıldı.

Cizre’de 400 öğrenci kapasiteli yatılı Kur’an kursunun temeli atıldı

6 kat ve 400 öğrenciye hizmet verebilecek olan Kur’an kursunun temel atma töreni, İmam Hatip Ahmet Varol’un okuduğu duayla gerçekleştirildi.

Burada konuşan Cizre İlçe Müftüsü Süleyman Baran, ilim dergâhı olan Cizre’nin bu tür hayırlı çalışmalarla anılması için gayret sarf edeceklerini belirterek, Kur’an kursunun hayırlara vesile olmasını diledi.

Hayırseverlerin verdiği destekten ötürü teşekkür eden Baran, Allah’ın rızasına kavuşmak için yapılan her iyiliğin mükafatının büyük olacağını dile getirdi.

Törene, Cizre Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ebem, Şırnak İl Müftü Yardımcısı Hanifi Özlen, Cizre İlçe Müftüsü Süleyman Baran, Silopi İlçe müftüsü Muhammed Sait Okumuş ve hayırsever köylüler katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER