HaberlerGündemCinsel sapkınların Kâbe saygısızlığına bir tepki de Malatya'dan

Cinsel sapkınların Kâbe saygısızlığına bir tepki de Malatya'dan

Müslümanların kutsal mekânı olan Kâbe'ye yapılan saygısızlığın inançlar üzerinden açık bir provokatif eylem olduğuna dikkat çeken Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, tüm sorumluların hesap vermeleri gerektiğini söyledi.

Cinsel sapkınların Kâbe saygısızlığına bir tepki de Malatya'dan

Yazılı açıklamada bulunan Engin, Boğaziçi Üniversitesi önünde cinsel sapkınların Kâbe-i Muazzama'ya yaptığı saygısızlığa sert tepki gösterdi.

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe fotoğrafının yere serilmesini kabul edilmez olduğunu belirten Engin, Müslümanların kutsal değerlerine yapılan bu saldırının, dini inançlar üzerinden yapılan açık bir provokatif eylem olduğunu vurguladı.

Kimsenin toplumsal barışı bozmaya, inanç özgürlüğünü hedef almaya ve kutsallara saldırmaya hakkı ve haddinin olmadığını dile getiren Engin, "Bu bir düşünce özgürlüğü değil, açıkça provokasyondur. Hem de çok çirkin bir provokasyon. Bu provakasyonlarla milletin sinir uçlarına dokunarak 'Kaos' peşinde koşanlar, ülkeye en büyük ihaneti yapmaktadırlar. Bu ihanetler karşısında susmayan diyanet camiası, bundan sonra da sessiz kalmayacaktır." dedi.

"Bu düpedüz hadsizliktir ve haddini bilmeyenlere bu halk haddini bildirecektir"

Dini değerlerle fütursuzca dalga geçilmesine bu toplumun izin vermeyeceğini ifade eden Engin, şunları söyledi:

"Dünya ve ülke olarak Coronavirus nedeniyle zor günler yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe, birbirimize destek olmaya daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde bu ayrıştırıcı, provokatif tavır, ülkesini, halkını seven insanların takınacağı bir tavır değildir. Bu düpedüz hadsizliktir ve haddini bilmeyenlere bu halk haddini bildirecektir. İstanbul Cumhuriyet Savcılığının ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünün soruşturma başlatması memnuniyet vericidir. Diyanet-Sen olarak bizler de konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Tüm sorumluların bir an önce adalet önünde hesap vermesini ve tüm Müslümanlardan özür dilemesini bekliyoruz."

İLGİLİ HABERLER

Bakan Kasapoğlu'nun Ağrı temasları akşam saatlerinde de devam ettiBakan Kasapoğlu'nun Ağrı temasları akşam saatlerinde de devam ettiDenizli’de restoranda yangın çıktı: 3 ölüDenizli’de restoranda yangın çıktı: 3 ölüHakkâri'de 100 litre asit anhidrit maddesi ele geçirildiHakkâri'de 100 litre asit anhidrit maddesi ele geçirildiCan salı içerisinde ölüme itilen 31 düzensiz göçmen kurtarıldıCan salı içerisinde ölüme itilen 31 düzensiz göçmen kurtarıldıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamaları ve operasyonlarda 43 kişi yakalandıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamaları ve operasyonlarda 43 kişi yakalandı
SIRADAKİ HABER