HaberlerGündemCinayetlerin önlenmesi için her türlü adımın atılması gerekiyor

Cinayetlerin önlenmesi için her türlü adımın atılması gerekiyor

​Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal’ın son günlerde yaşanan "Kadın Cinayetleri" ile ilgili açıklamada bulunarak kadın cinayetlerine dur denilmesi gerektiğini ifade etti.

Cinayetlerin önlenmesi için her türlü adımın atılması gerekiyor

Akademisyen Aylin Sözer'in sapkınca yakılarak katledilmesi, Malatya’da Selda Taş ve Gaziantep’te Vesile Dönmez'in silahla katledilmesi vicdanları bir kez daha ve derinden sızlatmış olduğu belirtildi.  

Kadınlara uzanan insanlık dışı bu melun anlayışta olanları şiddetle ve nefretle kınadığını dile getiren Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, "Kadına şiddetin son bulması için atılması gereken her türlü adımın sonuna kadar destekçisiyiz. Türkiye bu kambur ve ayıptan kurtulmalıdır. Bu habis ruhlu kişiler en ağır ceza almalıdırlar. Kadın ve çocuk cinayetleri ve tecavüzlerine, iyi hal gibi uygulamalar kabul edilemez. Yasalarımızda boşluk veya eksiklik varsa geciktirilmeden düzenlenmelidir. Dinimiz, kültürümüz kısacası eşsiz medeniyetimizde böyle bir sapkınlıklara asla ve asla müsamaha yoktur. Kadınlar ve çocuklar emanettir, emin olmak durumundadırlar. Kadınları ve çocukları emin olamayan ve korku içerisinde yaşayan toplumlarda huzurdan, kardeşlikten ve bereketten bahsedemeyiz." dedi.

Ünal, "Millet olarak bu konu her yönüyle değerlendirilmeli, adli tedbirlerin yanında toplumsal tedbirler de alınmalıdır. Konunun ana muhatabı olan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gerekli tedbirleri gecikmeden almalı ve uygulamaya geçirmelidir. Aynı şekilde; İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve RTÜK sosyolojik, eğitim, dini, psikolojik, güvenlik ve basın yayın yönleriyle ciddi bir şekilde çalışma yaparak uygulamaya geçirilmelidir. Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, milletimizin değerlerine uyuşmayan ve yakışmayan kadın cinayetlerinin son bulmasına yönelik, yapılacak her türlü çalışmanın destekçisi olduğumuzu bir kez daha dile getiriyorum. Aylin Sözer, Selda Taş, Vesile Dönmez ve yaşadıkları şiddet sonucu hayatını kaybeden bütün kadınlara Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum. Mekanları cennet olsun. Bu vahşetlerin ve yaşanan acıların son bulmasını diliyor, böyle acıların yaşanmaması için birlikte ve bilinçli bir mücadeleye bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum." ifadelerini kullandı.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER