HaberlerGündemÇınar'da bir mahalle daha karantinaya alındı

Çınar'da bir mahalle daha karantinaya alındı

​Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Başaklı (Hücceti) Mahallesi, görülen Covid-19 vakaları nedeni ile karantinaya alınarak mahalleye giriş-çıkışlar yasaklandı.

Çınar'da bir mahalle daha karantinaya alındı

Çınar Kaymakamlığı İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan kararda mahallenin 20 Aralık saat 17.00 itibari ile ikinci bir değerlendirmeye kadar karantinaya alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, karantina süresince mahalleye giriş-çıkışların İlçe Jandarma Komutanlığınca kapatılarak zorunlu hallerde kontrollü bir şekilde sağlanmasına, mahalle içerisinde vatandaşların kalabalık gruplar halinde bir arada bulunmamalarına ve vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarına kadar verildiği belirtildi.

Açıklamanın devamında, "Kaymakamlığımızca ve ilgili kurumlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, 1593 sayılı umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72'nci maddeleri uyarınca; oy birliği ile karar verilmiştir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Genç kız babası tarafından silahla vurularak öldürüldüGenç kız babası tarafından silahla vurularak öldürüldüSalgın balık fiyatlarını da etkilediSalgın balık fiyatlarını da etkilediHuzurevi sakinlerine yönelik manevi destek programı hazırlandıHuzurevi sakinlerine yönelik manevi destek programı hazırlandıSilahlı kavga güvenlik kamerasına yansıdı, 13 kişi gözaltına alındıSilahlı kavga güvenlik kamerasına yansıdı, 13 kişi gözaltına alındıMilli Güvenlik Kurulu (MGK) Nedir? Milli Güvelik Kurulu üyeleri kimlerden oluşur?Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Nedir? Milli Güvelik Kurulu üyeleri kimlerden oluşur?
SIRADAKİ HABER