HaberlerGündemÇığ nedeniyle kapanan yolda mahsur kalanlar kurtarıldı

Çığ nedeniyle kapanan yolda mahsur kalanlar kurtarıldı

Siirt’in Şirvan ilçesine Bağlı Elmadalı köy yolu, düşen çığ nedeniyle ulaşıma kapandı. Yolda mahsur kalan hasta ve güvenlik korucuları, Özel İdaresi Karla Mücadele ekiplerince kurtarıldı.

Çığ nedeniyle kapanan yolda mahsur kalanlar kurtarıldı

Siirt'te etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri, çalışmalarını sürdürürken Şirvan ilçesine bağlı Elmadalı köy yolu, çığ düşmesi nedeniyle kapandı.

Yolun kapanmasıyla şeker hastası Mizgin Takın (75) ve görevden dönen güvenlik korucuları yolda mahsur kaldı.

Ekiplerin çalışmasıyla yol açılarak korucular kurtarılırken köyde yaşayan ve rahatsızlanan şeker hastası Mizgin Takın Şirvan Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Takın'ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Şu an itibariyle ilçelerde kapalı köy yolunun bulunmadığını ifade eden Siirt İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat, Elmadalı köy yoluna düşen çığdan ötürü mahsur kalan korucularında kurtarıldığını aktardı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER