HaberlerGündemÇiftçinin güneş panellerini tahrip edenler halen bulunamadı

Çiftçinin güneş panellerini tahrip edenler halen bulunamadı

​Mardin’in Ömerli ilçesi kırsalında tarım arazilerinin su ihtiyacını sağlamak için kurduğu güneş panelleri kullanılamaz hale getirilen çiftçi, suçluların bir aydır bulunamadığını söyledi.

Çiftçinin güneş panellerini tahrip edenler halen bulunamadı

Ömerli ilçesi kırsal Göllü (Gölê) Mahallesi'ndeki Keferbê mevkiinde çiftçi Hıdır Poyraz’a ait 100 bin TL'lik 72 adet güneş enerjisi paneli, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce geçtiğimiz ocak ayında kırılarak kullanılamaz hale getirilmişti.Bin bir emekle yıllarca ailesiyle birlikte gurbette çalışarak elde ettiği kazancının hepsini arazilerini işletmek için harcadığını belirten çiftçi Hıdır Poyraz, tüm girişimlerinin sonuçsuz kaldığını ve mağduriyetinin devam ettiğini söyledi.72 adet güneş panelinin kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kullanılamaz hale getirildiğini belirten çiftçi Poyraz, panellerin tekrar yapılmaması durumunda meyve ağaçları ve ekinlerinin susuzluk nedeniyle kuruyacağını belirterek yetkililere yardım talebini yineledi.

Poyraz, “Ben bir çiftçi olarak mağdurum. Yetkililere sesleniyorum. Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Benim mağduriyetimi gidersinler. Sesimi duysunlar. Güneş panelleriyle kuyudan ağaçlarımız için su çıkarıyorduk, fidanlarımızı suluyorduk. Bu fidanları sulamasak yazın hepsi kuruyacak. Şimdi 100 bin olan zararım dört katına çıkacak. Devletimiz sesimizi duysun. Bu panelleri kıranlar buranın canlanmasını istemeyenlerdir.  Güneş panellerimizi tahrip ettiklerinden şüphelendiğim kişileri jandarmaya bildirdim. Jandarma, şüphelilerle görüşmüş ancak şüpheliler olayı kendileriyle ilgisinin olmadığını iddia etmiş." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER