HaberlerGündemÇiftçilerin eylemi büyüyor

Çiftçilerin eylemi büyüyor

Mardin’de çiftçilerin elektrik kesintilerini protesto etmek amacıyla 3 günden bu yana sürdürdüğü eylemler büyüyerek devam ediyor.

Çiftçilerin eylemi büyüyor
Mardin’de çiftçilerin elektrik kesintilerini protesto etmek amacıyla 3 günden bu yana sürdürdüğü eylemler büyüyerek devam ediyor.

Tarihi İpekyolu’nun Mardin-Derik-Şanlıurfa, Kızıltepe-Nusaybin, Kızıltepe-Ceylanpınar ve Kızıltepe-Mardin kesimleri, çiftçiler tarafından trafiğe kapatıldı. Zaman zaman müdahalelerin yapıldığı protestolarda bugün tansiyon iyice yükseldi. Kızıltepe’nin çeşitli yerlerinde başlayan eylemler polis ile göstericiler arasında çatışmaya dönüştü. Yol kapatan çiftçilere polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. İlçe merkezinde protestocular bir kamu bankası şubesini ve Kaymakamlık binasını tahrip etti. Kaymakamlık makam aracı da kullanılmaz hale geldi.

Kaymakamlık binasında mahsur kalanlar zor anlar yaşadı. Olayların büyümesi üzerine ilçede esnaf kepenk kapattı. 226 bin nüfuslu ilçede vatandaşlar olaylar nedeniyle dışarı çıkamadı. İlçede olaylar devam ederken uluslar arası İpek Yolu başta olmak üzere anayollar kapalı durumda. Olayların büyümesi üzerine jandarma ekipleri müdahalede bulundu.

Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, yaptığı açıklamada, kaymakamlık binası ve araçların tahrip edilmesinin çok büyük problem olmadığını, önemli olan kimsenin canına herhangi bir zararın gelmemesi olduğunu söyledi. Ermiş, ilçede tahribat yapanların çifti olmadığını, bunları provokatör olduğunu dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER