HaberlerGündemÇiftçilere 7 bini aşkın fıstık ve badem fidanı dağıtıldı

Çiftçilere 7 bini aşkın fıstık ve badem fidanı dağıtıldı

Batman'da çiftçilere "Meyveciliğin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında 5 bin fıstık ve 2 bin 200 badem fidanı dağıtıldı.

Çiftçilere 7 bini aşkın fıstık ve badem fidanı dağıtıldı

Batman merkez ve ilçelerinde meyve bahçesi sayısını artırmak, çiftçilerin tarımsal gelirini yükseltmek, meyveciliğin gelişmesini sağlamak ve ekonomiye katkıda bulunmak amacıyla "Meyveciliğin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında çiftçilere 5 bin fıstık ve 2 bin 200 badem fidanı dağıtıldı.

Batman Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne bağlı Çiftçi Eğitim Merkezinde yapılan fidan dağıtım töreninde, İl Müdürü Mehmet Demir tarafından çiftçilere temsili olarak fidanların dağıtımı yapıldı.

Demir, Batman’ın Gercüş ilçesindeki 25 çiftçiye yüzde 70 hibe desteğiyle 5 bin fıstık ve 2 bin 200 badem fidanı dağıtımı yaptıklarını söyledi.

Demir, “Bakanlığımızın yüzde 70 hibe desteğiyle ve İl Müdürlüğümüzün koordinasyonunda, Gercüş ilçemizdeki 25 çiftçimize 5 bin fıstık ve 2 bin 200 badem fidanı törenle dağıtıldı.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER